Zamknij
REKLAMA

Kasa z funduszu dla Gostycyna: na termomodernizację i na drogi

12:23, 04.01.2021 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Otrzymane pieniądze w całości będą przeznaczone na wydatki inwestycyjne: na „Termomodernizację obiektów komunalnych na terenie gminy Gostycyn” oraz na „Wyrównywanie szans mieszkańców terenów wiejskich gminy Gostycyn w dostępie do uniwersalnych dóbr życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego poprzez budowę i przebudowę dróg gminnych na terenie gminy Gostycyn”.

Jak informuje wójt Ireneusz Kucharski, pieniądze zostały przyznane na podstawie złożonych we wrześniu projektów. Te z kolei są pokłosiem wniosków mieszkańców i radnych w kwestii wspólnego dążenia do poprawy jakości życia lokalnej społeczności.

Podczas przedświątecznego spotkania z radnymi wójt przedstawił szczegółowy plan zadań, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku dzięki przyznanym w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych środkom. Dodał, że na jednej z pierwszych styczniowych sesji przygotuje pod to konkretne zmiany do budżetu. 

Na termomodernizację obiektów komunalnych gmina Gostycyn otrzymała 735.350 zł.  

- Wykonamy termomodernizację budynku dawnego ośrodka zdrowia w Gostycynie, budynku komunalnego w Przyrowie, Małej Kloni i budynku przy ulicy Słonecznej w Gostycynie - informował radnych gospodarz gminy. - Wiadomość o przyznanych środkach jest bardzo dobrą informacją. Dzięki tej pomocy finansowej uda się nam przeprowadzić szereg inwestycji bez angażowania w to środków własnych.   

Wójt wymienił też drogi, które zostaną przebudowane. Na ten cel przyznano promesę w wysokości 1,4 mln zł.

- Będziemy mogli wyremontować odcinek drogi prowadzący do świetlicy wiejskiej w Kamienicy. Zrobimy drogę - ulicę obok pensjonatu Malmi w Pile. Utwardzona zostanie droga w Przyrówce i wykonany kolejny etap drogi na wybudowania w Gostycynie - wyliczał Ireneusz Kucharski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BrawoBrawo

1 1

Jak zawsze udane inwestycje.może ktoś zaproponuje podanie się wójta do dymisji?? 21:24, 04.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz