Zamknij
REKLAMA

Do Tucholi wraca budżet obywatelski

13:14, 30.12.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

W sprawie Budżetu Obywatelskiego Gminy Tuchola na 2022 rok sesji Rady Miejskiej w Tucholi zagłosowało jedenastu radnych (nie było Barbary Grontkowskiej, Marii Borzeszkowskiej, Karoliny Redlarskiej i Dariusza Karnowskiego). Przypomnijmy, że z uwagi na pandemię tegoroczne składanie projektów, weryfikacja oraz głosowanie w sprawie budżetu obywatelskiego na 2021 rok się nie odbyło. Radni w połowie roku zdecydowali o rezygnacji z tego przedsięwzięcia. Teraz nastąpił powrót do projektu. 

Na poprowadzenie zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Tuchola na 2022 rok planuje się w budżecie na 2022 rok przeznaczyć środki finansowe w kwocie 300 tys. zł, w tym kwotę 250 tys. zł na zadania, które mają być realizowane w mieście Tuchola i 50 tys. zł na zadania realizowane w sołectwach.

Wraz z podjęciem uchwały radni przyjęli harmonogram kolejnych działań. Do 8 stycznia 2021 roku powołany zostanie zespół do spraw budżetu. Zaraz po tym będzie czas na akcję promocyjną i przygotowanie do przyjmowania zgłoszeń. Od marca do połowy kwietnia przyjmowane będą wnioski. W sierpniu ukaże się lista projektów, na które we wrześniu mieszkańcy gminy zagłosują. 

Jak wspomniał obecny podczas ubiegłotygodniowej sesji przewodniczący komitetu organizacyjnego Paweł Cieślewicz, mieszkańcy Tucholi zagłosują w wyznaczonym przez burmistrza miejscu. Jeszcze w tym momencie nie wiadomo, czy to będzie urząd miejski, czy na przykład hol Tucholskiego Ośrodka Kultury. Jak dodał Cieślewicz, mogą zdarzyć się sytuacje (np. związane z pandemią), które w tej chwili trudno przewidzieć. Możliwość zagłosowania na miejscu będą mieli też mieszkańcy poszczególnych wsi. Zaplombowana urna pojawi się bowiem w każdym z sołectw.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Rudy Rudy

1 1

Po to wybierałem mojego radnego żeby sam za mnie myślał co jest potrzebne miastu i jego mieszkańcom. 15:37, 06.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz