Zamknij
REKLAMA

W Tucholi podróżnych przywita niezwykły baner

15:25, 14.11.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Temat zainstalowanego na stelażu banera znajdującego się przy ulicy Dworcowej, widocznego od strony dworca PKP pojawiał się cyklicznie na forum rady. Radni wskazywali najczęściej na to, że witacz od dawna nie spełnia swojej roli. Jest wyblakły, nieczytelny i nie wygląda reprezentacyjnie. Nie spełnia funkcji idealnej jako wizytówka miasta. Kilkukrotnie w ostatnim czasie wspominała o tym m.in. radna Maria Borzeszkowska.  

Na szczęście baner w takiej formie już niedługo pozostanie na tym miejscu. Gmina zdecydowała na całkowitą wymianę witacza. Projekt nowego bilbordu opracowała Agnieszka Joppek. Mamy okazję zaprezentować go na łamach naszej gazety. Znalazły się w nim odnośniki wyróżniające nasz region: spokój, cisza, trasy rowerowe, spływy kajakowe, lasy pełne grzybów, czyste jeziora oraz haft, róg tucholski i znany tylko tutaj - sznek z glancem.

Większość radnych zapoznała się już z propozycją prospektu.

- Dla porównania mieliśmy dwa projekty - opowiada wiceburmistrz Iwona Opoczyńska. - Jeden kolorowy, drugi przygotowany w formie strony starej gazety. Wybraliśmy ten drugi. Uwzględniliśmy w nim również pewne propozycje i sugestie przekazane przez radnych - dodaje.

W tej chwili gmina czeka na wycenę wspomnianego banera. Środki na realizację zadania w budżecie są już zabezpieczone. Montaż ma nastąpić w najbliższym możliwym czasie. Witacz będzie miał wymiary 7,95 m na 10,4 m. 

- Wkrótce podróżni, a także mieszkańcy, którzy będą szli ulicą Dworcową od strony dworca PKP, zamiast wyblakłej reklamy Polo i napisów "Tuchola wita" oraz "W labiryntach natury" zobaczą nasz nowy, promujący Bory Tucholskie i ich stolicę baner - zapowiada Iwona Opoczyńska. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Nn.Nn.

0 2

Takie bilbordy to za czasów PRL-u się wieszało . Władze Tucholi jak zawsze o wiek z tyłu z promocja miasta ... 22:58, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz