Zamknij

Gmina Kęsowo: Przedszkola poprowadzi inne stowarzyszenie

14:14, 07.08.2020 | K.T
Skomentuj Od września przedszkola w gminie Kęsowo poprowadzi Stowarzyszenie Pomóżmy Gminie Kęsowo. Jego prezeską jest Kamila Zimorska.
REKLAMA

Jak dotąd przedszkola na terenie gminy Kęsowo prowadziło Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kęsowa. Jednak jego prezeska, Aleksandra Grubczak, w grudniu 2019 roku złożyła rezygnację ze stanowiska.

Odbyły się dwa walne zebrania tego stowarzyszenia, ale nie udało się wybrać w pełni nowych władz podmiotu. W związku z tym, wójt zwrócił się do Stowarzyszenia Pomóżmy Gminie Kęsowo, aby przejęło obowiązki Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Kęsowa w zakresie edukacji przedszkolnej na terenie gminy Kęsowo

– tłumaczy Jagoda Has, zastępczyni wójta Radosława Januszewskiego.

Kto będzie odpowiedzialny za przedszkola?
Stowarzyszenie Pomóżmy Gminie Kęsowo ma przejąć kierowanie przedszkolami od września bieżącego roku. Jak zaznacza jego prezeska Kamila Zimorska, stowarzyszenie czeka jeszcze na wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, aby móc formalnie zająć się nowymi obowiązkami. Nie zmienia to jednak faktu, że rekrutacja do punktów przedszkolnych musi już trwać.

Stowarzyszenie Pomóżmy Gminie Kęsowo tworzy 8 osób. Kamila Zimorska jest prezeską, zawodowo pełni funkcję kierowniczki Gminnej Biblioteki Publicznej w Kęsowie. Stowarzyszenie zajmowało się dotychczas głównie tworzeniem projektów kulturalnych, na które regularnie otrzymuje dofinansowania. W tym roku realizowane są (lub niedługo będą) takie inicjatywy, jak: renowacja pomnika w Krajenkach, warsztaty z twórcami ludowymi w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego czy tworzenie książki na temat kultury borowiackiej i twórców z terenu gminy Kęsowo.

Wolne miejsca są jeszcze w przedszkolach w: Żalnie, Piastoszynie i Drożdzienicy. Na jakie opłaty muszą przygotować się rodzice? Gdzie składać dokumenty? Czy są nowe pomysły na prowadzenie zajęć? Szczegóły w najnowszym "Tygodniku Tucholskim"!

Najwięcej wolnych miejsc jest w przedszkolu w Żalnie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz