Zamknij

Święto Policji: Odznaczeni przez Prezydenta RP i ministra

11:28, 27.07.2020 | Kamil Tajl, fot. KPP w Tucholi
Skomentuj
REKLAMA

30 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe. Z kolei w Bydgoszczy wręczono medale tucholskiemu komendantowi i kierownikowi posterunku w Cekcynie. Wyróżniony został też przewodnik policyjnego psa.

Święto Policji obchodzone jest w Polsce 24 lipca. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi rozpoczęli świętowanie już dwa tygodnie temu. 15 lipca uroczystość odbyła się w Sali Tradycji tucholskiej komendy. W spotkaniu uczestniczyli tylko policjanci i pracownicy korpusu służby cywilnej.

Niestety, w dobie panującej nadal pandemii, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo, uroczystość odbyła się bez udziału gości i została ograniczona tylko do policjantów odbierających awanse i wyróżnienia

– relacjonuje oficer prasowy Bartosz Wiese.

Ceremonię w Sali Tradycji rozpoczął dowódca uroczystości Paweł Karpus, który złożył meldunek komendantowi powiatowemu Policji w Tucholi Wiesławowi Gapie.

30 awansów
Święto Policji w Tucholi jak co roku obfitowało w awanse i wyróżnienia. Jak tłumaczy Wiese, według najnowszych wytycznych, tym razem nie możemy podać imiennych list awansowanych funkcjonariuszy. Żaden garnizon w województwie nie mógł podać tych informacji.

A podczas zeszłotygodniowej uroczystości aż trzydziestu stróżów prawa zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe. Do komendy spłynęły liczne listy gratulacyjne od przedstawicieli samorządów i instytucji współpracujących z Policją. Pogratulowano mianowanym funkcjonariuszom i życzono im sukcesów oraz wytrwałości w realizacji codziennych zadań.

Kolejna odsłona Święta Policji miała miejsce dzień później, w czwartek 16 lipca. W Bydgoszczy odbyły się bowiem uroczystości na szczeblu wojewódzkim. W spotkaniu wzięli udział m.in.: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, wiceprezydent Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz oraz komendant wojewódzki Policji w Bydgoszczy Piotr Leciejewski.

Srebrne medale, brązowa odznaka
W trakcie ceremonii nastąpiło wręczenie odznaczeń i medali policjantom oraz pracownikom garnizonu kujawsko-pomorskiego. Wyróżnienia otrzymali także trzej tucholscy funkcjonariusze. Komendant Wiesław Gapa oraz kierownik posterunku w Cekcynie – Marcin Krajewski zostali uhonorowani srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę. Odznaczenia te nadaje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

Medal ten jest nadawany za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa

– komentuje Bartosz Wiese.

Funkcjonariuszowi z KPP w Tucholi Tomaszowi Kozieleckiemu – przewodnikowi psa służbowego, wręczono z kolei brązową odznakę "Zasłużony Policjant".

Takie odznaczenie przyznawane jest przez ministra spraw wewnętrznych i administracji w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi funkcjonariusz przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego

– kończy rzecznik tucholskiej komendy.

(Kamil Tajl, fot. KPP w Tucholi)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WiesławWiesław

1 0

Gratulacje dla wszystkich funkcjonariuszy!👍💐 11:08, 02.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz