Zamknij
REKLAMA

Wystawa na 50-lecie pracy

11:25, 03.07.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Otwarcie wystawy prac Zygmunta Kędzierskiego zaplanowano na 6 lipca. Ze względów sanitarnych odbędzie się z określoną liczbą osób i za okazaniem zaproszenia. Nagranie z wernisażu będzie udostępnione na kontach YouTube, Facebook oraz na stronie internetowej Tucholskiego Ośrodka Kultury. 

Wydarzenie kulturalne wiąże się z podsumowaniem dotychczasowego dorobku i uhonorowaniem artysty, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy twórczej.

Zygmunt Kędzierski jest artystą wszechstronnym. Zajmuje się rzeźbą w drewnie, malarstwem na szkle, plastyką obrzędową, tradycyjną zabawką i innymi formami sztuki ludowej. Pochodzi z Wałbrzycha, jednak od 1983 roku mieszka wraz z żoną w Przymuszewie koło Kęsowa. Jest pasjonatem lokalnej tradycji, kocha Bory Tucholskie, ich kulturę i przyrodę. Prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą, organizuje plenery malarsko-rzeźbiarskie, współpracuje z wszystkimi Muzeami Etnograficznymi, prowadząc warsztaty i wykłady, a jego prace są w ich zbiorach. W swojej okolicy stawia przydrożne kapliczki, figury świętych, był jednym z twórców ołtarza papieskiego z okazji pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Jest prezesem Stowarzyszenia Twórców Ludowych oddziału bydgosko-toruńskiego oraz członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. 

Prace Zygmunta Kędzierskiego, które znajdą się na wystawie w Tucholskim Ośrodku Kultury, będzie można oglądać w okresie od 7 do 28 lipca (pon.-pt. w godz. 9.00-18.00). Jak informują organizatorzy, w sali mogą przebywać jednorazowo 4 osoby z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (maseczka ochronna, dezynfekcja rąk i odstęp).

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz