Zamknij
REKLAMA

Spa w Bladowie, fizykoterapia w Pile. Kiedy?

11:53, 02.07.2020 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Dwoje przedsiębiorców z powiatu uzyskało wsparcie o łącznej wysokości przekraczającej pół miliona złotych w konkursie Partnerstwa Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie". Gdzie powstanie spa? W jakiej miejscowości będzie można skorzystać z zabiegów fizykoterapii? Znamy szczegóły!

LGD rozstrzygnęło konkurs przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwinąć swój biznes.Wsparcie o łącznej wysokości przekraczającej pół miliona złotych otrzyma dwoje właścicieli firm.

Spa w Bladowie. Kiedy?

Najwyższą liczbę punktów w konkursie zdobył projekt Firmy Usługowo-Doradczej Panorama Design. Jej właścicielką jest Emilia Wojciechowska. Dzięki uzyskanej kwocie zamierza otworzyć gabinet spa&wellness. Będzie się on znajdował w budynku, w którym obecnie mieszczą się już pensjonat i restauracja - Panoramie Tucholi w Bladowie. Remonty pomieszczeń, w których będzie mieścić się salon spa, są już niemal ukończone. Dostarczany jest sprzęt, na którym będą pracować specjaliści.

- Zauważyliśmy, że w okolicy jest nisza. Brakuje kogoś, kto wykonywałby zabiegi estetyki twarzy i ciała. Same jesteśmy kobietami i wiemy, jak ważne jest dbanie o wygląd, szczególnie w określonym wieku. Wiele naszych znajomych korzysta z podobnych usług, jadąc do Bydgoszczy, Torunia czy Gdańska

- mówią Emilia Wojciechowska i Paulina Wojciechowska-Ryl.

Jak dodaje autorka projektu, z usług będą mogli skorzystać nie tylko goście Panoramy Tucholi, lecz także okoliczni mieszkańcy. Kiedy?

- Otwarcie spa już niebawem, być może w sierpniu

- zdradza Emilia Wojciechowska. Zaznacza, że termin jest uwarunkowany szybkością dostarczenia pełnego wyposażenia gabinetów, a to z kolei zależy od sytuacji związanej z epidemią.

Fizykoterapia w Pile

Drugim przedsiębiorcą, który uzyska wsparcie, jest Michał Malak, właściciel ośrodka Piła Młyn. Zajmuje się organizacją uroczystości okolicznościowych, takich jak wesela, przyjęcia, urodziny, jak i obozów dla dzieci i młodzieży oraz tzw. zielonych szkół. Zgodnie z nazwą projektu w obiekcie ekologia ma być połączona z nowoczesnością. Zaplanowano zakup paneli fotowoltaicznych, wprowadzone zostaną usługi związane z fizykoterapią. Dofinansowanie obejmuje także zakup elektronicznego paintballa. Będzie to sprzęt z zasady podobny do tradycyjnego, lecz bez kulek z farbą, przyjazny środowisku. Ta forma aktywnego wypoczynku będzie skierowana do naszych klientów, przede wszystkim na zielonych szkołach i obozach. Kto będzie mógł skorzystać z zabiegów fizykoterapeutycznych?

- Oferta skierowana będzie do naszych gości, ale także mieszkańców okolicy. Zauważyłem niszę, kiedy sam chciałem wykupić pakiet wypoczynkowy dla swoich rodziców. Większość ośrodków proponuje baseny, sauny, a nie każdy może z tego skorzystać ze względu na stan zdrowia

- dodaje Michał Malak.

Tak pojawił się pomysł świadczenia usług fizykoterapeutycznych.

Ośrodek zostanie rozbudowany. Ma powstać m.in. sala do ćwiczeń.

Jakie zabiegi będą świadczone w spa dzięki dotacji? Kiedy usługi z zakresu fizykoterapii będą dostępne w Pile? O tym szczegółowo pisaliśmy przed tygodniem. Numer jest dostępny na publico24 oraz eprasa.

Wizualizacja udostępniona przez Emilię Wojciechowską.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

YetiYeti

1 0

Ten ośrodek w Pile odradzam.ceny jak nad morzem....w Niemczech a nie oferuje nic nadzwyczajnego. 17:18, 23.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

weronikaweronika

1 0

"Yeti" popieram Ciebie , grunt kupiony od Agencji , przetarg na zakup ciężko wyłapać , rozbudował się przy wsparciu środków "unijnych", oczywiście mając jakiś tam wkład własny. Ale przegina !!!! Przecież te wszystkie dotacje ktoś tzn. MY musimy kiedyś spłacić !!!!!!!. Unia nie rozdaje pieniędzy.
Pozdrawiam 21:50, 23.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz