Zamknij

Radarowy wyświetlacz prędkości z... kamerą. Gdzie?

13:39, 31.01.2020 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Na DW 240 w okolicach Piastoszyna są dwa radarowe wyświetlacze prędkości. Jakiś czas temu pojawiła się tam jeszcze żółta kamera.

Od lat ten odcinek drogi wojewódzkiej nr 240 opisuje się jako bardzo niebezpieczny. Dochodziło tam już do wielu kolizji i wypadków. Mowa o długiej prostej na granicy województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Szczególnie niebezpiecznie jest na skrzyżowaniach z drogami prowadzącymi do Piastoszyna i Raciąża. Swojego czasu pisaliśmy nawet o pomysłach całkowitej przebudowy tych miejsc. Nic jednak z tego nie wyszło. Pod koniec 2019 roku na opisywanym odcinku DW 240 pojawiły się za to radarowe wyświetlacze prędkości. Ten prewencyjny system bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazuje kierowcy, o ile km/h przekracza dopuszczalną prędkość (w tym miejscu to 60 km/h), a także podaje informacje, jaki mandat i ile punktów karnych otrzymałby, gdyby zatrzymała go policja. Jednak od niedawna kierowcy zaczęli zwracać dużą uwagę na jeszcze jedno urządzenie, które pojawiło się obok wyświetlacza.

Czytelnicy zastanawiają się, jaką funkcję spełnia zamontowana tam niedawno jasnożółta kamera? Z tym pytaniem udajemy się do Janusza Dąbki, kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich Tuchola.

Odpowiedź tylko w najnowszym "Tygodniku Tucholskim".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone