Zamknij
REKLAMA

Gmina Cekcyn: nowe stawki za śmieci od kwietnia

11:44, 31.01.2020 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Kamil Tajl

Od początku tego roku mieszkańcy gminy Cekcyn mieli płacić wyższe stawki za odbiór odpadów. Uchwałę „śmieciową” uchyliła Regionalna Izba Obrachunkowa. Stare stawki będą obowiązywać do końca marca. Mieszkańcy złożą nowe deklaracje śmieciowe.

Pod koniec ubiegłego roku radni gminy Cekcyn przyjęli uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty zagospodarowania odpadami komunalnymi oraz określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ustalono tym samym nowe, wyższe stawki oraz kary za zbieranie odpadów w sposób nieselektywny.

Cekcyńską uchwałę uchyliła Regionalna Izba Obrachunkowa. O tym, dlaczego tak się stało, piszemy w nowym numerze "Tygodnika Tucholskiego". Efektem uchylenia uchwały jest nowy system naliczania opłat. Nie będą one ustalane w oparciu o liczebność gospodarstwa domowego. Od kwietnia mieszkańcy gminy Cekcyn zapłacą 17 zł od osoby za odpady segregowane. Jeśli posiadają kompostownik - stawka ta zmniejsza się o 2 zł.

Pierwsza opłata zgodna z nowym systemem będzie uiszczana za kwiecień (płatność do 10 maja). Do tego momentu mieszkańcy płacą "po staremu" - zgodnie z ubiegłorocznymi stawkami. Więcej na ten temat piszemy w "Tygodniku Tucholskim"!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AlexAlex

1 0

Placic kasiore i to szybko ! 10:56, 03.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LewarLewar

1 0

Gmina Cekcyn wypłaca 500+ regularnie to i regularnie wraca 500- 16:23, 03.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone