Zamknij

Taki sprzęt WOŚP przekazał Szpitalowi Tucholskiemu w 2019 roku

09:38, 10.01.2020 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłym roku dzięki funduszom zebranym podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Szpitala Tucholskiego trafił sprzęt za blisko 130 tys. zł.

Aparat USG, leżanki, pompa infuzyjna strzykawkowa, waga elektroniczna noworodkowa, kardiomonitor i inkubator – te sprzęty zostały przekazane Szpitalowi Tucholskiemu przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ubiegłym roku. Są warte niemal 130 tys. zł. Sprzęt jest na oddziale pediatrycznym i neonatologicznym.

Sprzęt, który służy ratowaniu zdrowia i życia dzieci

O sprzęt od Fundacji WOŚP mogą starać się szpitale i inne jednostki świadczące usługi zdrowotne, które są publiczne, lub w których większościowym udziałowcem jest organ samorządowy. Zasada jest prosta: szpitale składają prośbę zgodną z tematem ostatniego finału WOŚP. Wskazują, jaki sprzęt jest potrzebny, uzasadniając jednocześnie swoją prośbę m.in. określając ilość leczonych pacjentów. Podczas ubiegłorocznego, 27. Finału WOŚP udało się zebrać ponad 175 mln zł. Celem ubiegłorocznej zbiórki było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tym roku finał odbywa się pod hasłem „Wiatr w żagle”. Pieniądze wrzucane do puszek w najbliższy weekend zostaną przeznaczone na na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla dziecięcej medycyny zabiegowej. „Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia” - czytamy na stronie fundacji. Kupowane mają być m.in. lampy i stoły operacyjne, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący czy zestawy endoskopowe. Orkiestra gra nie tylko w Polsce. Niedawno Jurek Owsiak ogłosił, że fundusze zebrane przez sztab WOŚP w Australii zostaną przeznaczone na rzecz ratowania życia i zdrowia ofiar pożarów.

Ze sprzętu korzystają codziennie

Kiedy skończyliśmy fotografować sprzęt na oddziale pediatrycznym i neonatologicznym, na badanie przyniesiono małego pacjenta. Jak usłyszeliśmy w szpitalu, sprzęt służący ratowaniu życia i zdrowia dzieci jest wykorzystywany codziennie.

28. Finał WOŚP odbędzie się w najbliższą niedzielę, ale już w sobotę będzie się działo. O orkiestrze w powiecie tucholskim piszemy TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

www.eu-transport.plwww.eu-transport.pl

0 0

Brawa dla wolontariuszy. 10:54, 16.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz