Zamknij
REKLAMA

Problem z odwodnieniem boiska

14:22, 21.11.2019 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Boisko zostało oddane do użytku jesienią 2018 roku. Koszt inwestycji w kwocie 714.384 zł w całości pokryty był ze środków budżetu gminy. Od tego momentu do dnia dzisiejszego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w ograniczonym stopniu korzystali z tego obiektu z uwagi na to, że każdorazowo po opadach deszczu trawiasta murawa zalewała się wodą. 

Pierwsze problemy pojawiły się w okresie zimowym. Woda nie wsiąkała w ziemię w takim tempie jak powinna i zwyczajnie zamarzała.  
Szkoła skontaktowała się w tej sprawie wykonawcą oczekując wyjaśnień. Konsultacje zakończyły się podjęciem dodatkowych działań. W marcu tego roku przeprowadzona została wertykulacja trawy. Miało to przyczynić się do lepszego wchłaniania wody. Niestety, po większych opadach kałuże nadal powstawały. Później odbyło się kołkowanie oraz piaskowanie trawnika. Chodziło o zwiększenie przepuszczalności podłoża, rozluźnienie wierzchniej warstwy gleby i stworzenie lepszych warunków do rozwoju korzeni oraz lepszego wnikania powietrza oraz wody. Słyszymy zapewnienia, że wszystkie te prace zostały zrealizowane w ramach gwarancji. 

Cel nie został osiągnięty. Po opadach na boisku nadal utrzymywała się woda. Mało tego, od pewnego czasu trawiasta murawa została całkowicie wyłączona z użytkowania. Obiekt został regularnie przekopany. 
- W sprawie boiska spotkaliśmy się po raz kolejny 31 sierpnia. Przedstawiciele urzędu miejskiego, dyrektor szkoły, inspektor nadzoru i wykonawca - wylicza dyrektor SP 1 Marzena Gumińska - Ustaliliśmy, że w ramach reklamacji przeprowadzone będzie usprawnienie systemu drenażowego płyty boiska. Działania o których mowa zrealizowano w październiku. Czekamy na efekty. Rokowania póki co są dobre. Widać, że coś się dzieje i woda wsiąka.
Szczegóły sprawy - w bieżącym wydaniu Tygodnika.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarekMarek

1 0

ciekawe kto ma takie pomysly? Masa pieniedzy wydana i problemy.Ktos powinien oddac te pieniadze!!! 18:15, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz