Zamknij
REKLAMA

„Niech żyją nam seniorzy”. To już 60 lat PZERiI w Tucholi! FOTO

13:18, 16.10.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Cztery odznaczenia, w tym dwa najwyższej rangi, które przyjechały prosto z Warszawy – między innymi tak świętowano 60-lecie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tucholi. Organizacja zrzesza na naszym terenie ponad 550 członków.

Wszystko zaczęło się w 1959 roku, kiedy to w Tucholi powstawały struktury Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Założycielem i pierwszym przewodniczącym koła został wówczas Jan Świerczyński. Przewodniczących w Tucholi było dotychczas łącznie siedmiu. Wacław Szołtun, obecnie członek honorowy Związku, najdłużej sprawował tę funkcję (w latach 1994-2013).

W piątek, 4 października odbyła się uroczystość 60-lecia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tucholi, którą poprowadziły Felicja Antosiak i Jolanta Bągorska.

Obszerną relację z tego święta seniorów znajdziecie tylko w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". W niektórych sklepach gazeta będzie już dziś wieczorem! Kto otrzymał specjalne odznaczenia? Poniżej prezentujemy naszą galerię zdjęć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz