Zamknij

Tuchola: Sprzedawali torby z godłem nazistów!

12:10, 02.08.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Fot. nadesłane przez Czytelnika.

W jednym z tucholskich sklepów sprzedawano torby z nadrukiem przedstawiającym… godło NSDAP – partii, której przywódcą był Adolf Hitler. Po naszej interwencji mają one zniknąć ze sklepowych półek.

W Tucholi mieszczą się dwa tzw. „sklepy chińskie”. Można tam znaleźć różnego rodzaju asortyment: od artykułów biurowych, przez ubrania, zabawki, torby podróżne czy akcesoria dla zwierząt. W jednym z nich kupujący trafił na torby typu „nerka” z wojskowym wzorem moro, na których zamieszczono  symbole i napisy kojarzące się ze stylem militarnym (m.in. „U.S. Army”). Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że wśród nich było też… godło NSDAP, czyli Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników. Jej przywódcą był zbrodniarz wojenny Adolf Hitler. Po kilku dniach sami udaliśmy się do wskazanego przez czytelnika sklepu. Torby, które sfotografował, nie były szczególnie wyeksponowane. Niemniej jednak po dłuższej chwili „dokopaliśmy się” do feralnego modelu.

Kierowniczka sklepu przeprosiła za zaistniałą sytuację. Była zaskoczona, że taki przedmiot znalazł się w asortymencie sklepu. Wyjaśnienia zamieściliśmy w artykule w papierowej wersji "Tygodnika". Swoją opinią na ten temat podzielił się z nami także historyk Paweł Redlarski. Zachęcamy do lektury!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

przemek szrajber@wp.przemek szrajber@wp.

1 4

Te sklepy ogupiaja ludzi powinni zniknac to hanba dla tucholi 17:16, 02.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone