Zamknij

Raciąż-Piastoszyn bez dofinansowania? Na którą drogę Powiat Tucholski otrzyma tzw. "kryzysówkę"?

11:35, 10.05.2019 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Ze środków w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych ma zostać dofinansowany remont II etapu odcinka Mosna-Lipowa. Co z drogą Raciąż-Piastoszyn, uznaną przez Powiat Tucholski za najważniejszą?

Na początku roku Powiat Tucholski złożył wniosek o dofinansowanie 7 zadań w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Drogi uszeregowano na liście w kolejności od najważniejszej. Na pierwszym miejscu znalazł się odcinek Raciąż-Piastoszyn. Kolejna była budowa II etapu drogi Lipowa-Mosna. Powiat złożył też wnioski o dofinansowanie remontów odcinków: z Cekcyna do Błądzimia, z Łosin do Cekcyna, w Jeleńczu, II etapu odcinka z Wielkiego Mędromierza do Gostycyna oraz dwa fragmenty drogi powiatowej nr 1043 C w Bagienicy i Małej Kloni. Powiat Tucholski stara się łącznie o ponad 22 mln zł dotacji. Koszt siedmiu inwestycji zgodnie z kosztorysami może przekroczyć 28 mln zł.

Był nacisk na to, abyśmy posegregowali drogi w kolejności od najważniejszej. Mamy nadzieję, że będzie to wzięte pod uwagę

– mówił Michał Mróz, starosta tucholski, podczas rozmowy z „Tygodnikiem” w lutym.

W kwietniu samorząd otrzymał informację o tym, że „kryzysówka” zostanie przyznana zaledwie na jedno zadanie. Co ciekawe, nie jest to droga uplasowana na pierwszym miejscu listy, lecz... odcinek w gminie Śliwice, który był uwzględniony jako drugi.

Co dalej z drogą z Raciąża do Piastoszyna? Czy jest jeszcze szansa na dofinansowanie? O tym piszemy w nowym numerze "Tygodnika Tucholskiego".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz