Zamknij

Kto strażakiem roku? Które OSP wygrało? Sprawdź! FOTO

11:33, 10.04.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłą sobotę, tym razem w Gostycynie, odbyło się spotkanie Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tucholi. Dyskutowano na wiele tematów, m.in. finansowania jednostek OSP, rozliczeń z wykorzystanych środków czy planowanych na obecny rok szkoleń, konkursów lub działań drużyn młodzieżowych. Jak zawsze jednym z głównych punktów wiosennego zebrania było przyznanie tytułu straży i strażaka roku.

W tym roku zarządy gminne OSP zgłosiły następujące kandydatury, jednostki z: Lubiewa, Lińska, Kęsowa i Małego Gacna. W przypadku straży roku członkowie komisji ds. odznaczeń i wyróżnień odwiedzają zgłaszane jednostki i sprawdzają zasadność wniosków. O finałowej dwójce w przypadku strażaka roku również decyduje komisja. Do tego tytułu zgłoszono: Andrzeja Miesikowskiego z Krzywogońca, Przemysława Pozorskiego z Rzepicznej, Romana Hermana-Kowalskiego z Drożdzienicy, Kazimierza Lipkowskiego z Rosochatki oraz Krystiana Puczyńskiego z OSP Bysław i Bysławek. W obu finałach głosowało 14 uprawnionych, obecnych członków zarządu. W tajnym głosowaniu zwyciężyła OSP z Małego Gacna. W kolejnym głosowaniu Strażakiem Roku 2018 wybrany został Krystian Puczyński.

Jakie osiągnięcia miało Małe Gacno? Czym przez ostatni rok zajmował się strażak roku? W jakich i ilu akcjach uczestniczył? Czy w końcu zostaną podjęte decyzje co do zmiany formuły nadawania tytułów? O tym wszystkim w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Tymczasem poniżej prezentujemy zdjęcia z wręczenia nagród.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mateusz GRABOWICZMateusz GRABOWICZ

0 0

Serdeczne gratulacje !!
Tak trzymać !!! 09:54, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz