Zamknij

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w powiecie tucholskim

09:54, 02.01.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadził ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w powiecie tucholskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi w powiecie tucholskim. Wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed silnym wiatrem (w trzystopniowej skali) oraz komunikat dotyczący oblodzenia. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8.00 do jutra do godz. 5.00. 

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - czytamy na stronie IMGW.

Najgorzej na północy i południu

Alerty 2 stopnia obowiązują na północy i południu Polski. Na północy dotyczą silnego wiatru, a na południu - intensywnych opadów śniegu oraz zawiei i zamieci śnieżnych. Zaznaczmy: u nas wprowadzono ostrzeżenie meteorologiczne. Na północy Polski dodatkowo obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia. Dotyczy ono województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodnio-pomorskiego. Jak informuje TVN 24 poziom wód Bałtyku jest podniesiony, a plaże są zalane.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone