Zamknij

Drożdzienica: pierwsze spotkanie przy miejscu pamięci od 30 lat FOTO

09:39, 08.11.2018 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Po około 30 latach mieszkańcy Drożdzienicy znowu spotkali się przy miejscu pamięci. Był przemarsz, wieńce, minuta ciszy i hymn.

W niedzielę – 4 listopada – lokalna społeczność Drożdzienicy spotkała się, aby oddać hołd poległym i ofiarom II wojny światowej. Mieszkańcy zgromadzili się na skwerze, przy monumencie upamiętniającym krwawe zbrodnie okupantów z lat 1939 – 1945 przeciwko polskiej ludności. Jak wiadomo, w tym roku hucznie obchodzimy 100. rocznicę powrotu naszego kraju na mapy świata. Warto więc podkreślić, że apel był pierwszym takim spotkaniem przy pomniku w Drożdzienicy od ok... 30 lat. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny. Następnie wszyscy zgromadzeni przemaszerowali ulicami wsi w miejsce pamięci. Dalszą część poprowadził inicjator niedzielnego apelu – Roman Kowalski.

Co działo się w niedzielę? Jaka historia kryje się za monumentem powstałym w hołdzie pomordowanym i poległym w latach 1939-1945? Dowiedziecie się tego z najnowszego "Tygodnika Tucholskiego".

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone