Zamknij

Akcja Znicz w powiecie tucholskim podsumowana. Jak było rok temu?

14:02, 07.11.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Lucyna Zdanowska

W ostatni weekend ze względu na Wszystkich Świętych ruch w powiecie był wzmożony, szczególnie w okolicach cmentarzy. Doszło do 9 kolizji. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę. Jak statystyki wyglądały rok temu?

Blisko 85 funkcjonariuszy policji, 5 dni i 9 zdarzeń drogowych - tak można podsumować tegoroczną akcję Znicz w powiecie tucholskim. „Przyczynami tych zdarzeń drogowych były m.in. nieprawidłowe omijanie, wtargnięcie zwierzyny leśnej oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami” - informuje w oficjalnym komunikacie Bartosz Wiese, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.
Na podwójnym gazie
Początek akcji Znicz wyglądał poważnie. W środę, 31 października doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch osobówek i autobusu na ul. Czerskiej w Tucholi. Spowodował je nietrzeźwy 29-latek, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Więcej na ten temat piszemy w najnowszym numerze „Tygodnika Tucholskiego”. W oficjalnym komunikacie Bartosz Wiese zapowiada wzmożone kontrole, celem wykluczenia nietrzeźwych kierowców.
Poprzedni rok: więcej kolizji
W ubiegłym roku akcja Znicz trwała dłużej - 7 dni. O bezpieczeństwo w powiecie tucholskim dbało 121 policjantów.
- Nie doszło do żadnego wypadku, było za to więcej kolizji - mówi Bartosz Wiese. Łącznie w ubiegłym roku doszło do 18 stłuczek. Policjanci nie zatrzymali żadnego nietrzeźwego kierowcy.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone