W Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie.
Jubileusz małżeństwa to wyjątkowy dzień. To dowód, że miłość po 50 latach małżeństwa może być nadal piękna – mówili do dostojnych jubilatów burmistrz Tadeusz Kowalski i zastępca kierownika USC Lucyna Gorzula. Wśród uczestników uroczystości były pary obchodzące złote gody - Irena i Edmund Kowalscy, Krystyna i Jerzy Dercz, Krystyna i Marian Marks, Teresa i Jan Słomińscy, Jadwiga i Bolesław Waszak, Eryka i Maks Gustke, Irena i Roman Hafke oraz Anna i Henryk Fierek. Dalej, 55-lecie ślubu obchodzili Irena i Mieczysław Zwiefka, Antonina i Ludwik Olszewscy, Leokadia i Rajmund Raflewscy, Hildegarda i Leon Szulc jak również Irena i Franciszek Pipowscy. 60 lecie należało do Wandy i Kazimierza Przybylskich oraz Bernadety i Edmunda Szreiber, a wspaniały jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego do Wandy i Stefana Glazer.
Gdzie pary się poznały? Przy jakiej okazji? Co przeżyły? Z czego są znane? Spisaliśmy szereg informacji na temat naszych bohaterów. Ich historie poznacie w najbliższym numerze "Tygodnika Tucholskiego". W sprzedaży od czwartku, 16 czerwca.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz