Zamknij

Tuchola: Pola Nadziei - FOTORELACJA

Agata WiśniewskaAgata Wiśniewska 16:36, 11.10.2024 Aktualizacja: 17:15, 11.10.2024
Skomentuj Poza wspólnym sadzeniem żonkili w ramach akcji w niebo wypuszczono żółte balony. Poza wspólnym sadzeniem żonkili w ramach akcji w niebo wypuszczono żółte balony.
reo

W piątek (11.10) do południa na placu Wolności w Tucholi, w ramach akcji "Pola Nadziei", odbyło się sadzenie cebulek żonkili. Kwiaty, jakie z nich wyrosną, za pół roku trafią do osób, które wesprą kwestę na rzecz domowego hospicjum, prowadzonego przez Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi.

"Pola Nadziei", to organizowana od kilkunastu lat ogólnopolska akcja zbierania środków na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi, pacjentami hospicjów. Inauguruje ją sadzenie żonkili. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi, które prowadzi hospicjum domowe, w tym przedsięwzięciu uczestnicy od 2010 rok, i stara się w nie angażować także lokalną społeczność.

I w tym roku na zaproszenie stowarzyszenia odpowiedziały tucholskie przedszkola. Sadzić żonkile przyszedł także Paweł Cieślewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi, a w organizację wydarzenia włączył się Klub Wolontariat "Grupa eM" z Nowodworka. Zanim sadzonki kwiatów powędrowały do ziemi, uczestnicy akcji wypuścili w niebo żółte balony. Kolor oznaczający nadzieję był tego przedpołudnia wszechobecny.

Żonkile na wiosnę zostaną rozdane podczas kwesty na rzecz domowego hospicjum. Tradycyjnie już odbędzie się ona w niedzielę palmową. Natomiast w najbliższych dniach akcja sadzenia symbolu nadziei zostanie także przeprowadzona przez członków stowarzyszenia w Przedszkolu nr 1 i 2 w Tucholi, a także Dziennym Domu Pobytu, który mieści się w Rudzkim Moście.

Dodajmy, że obecny rok dla Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi jest wyjątkowy, a to ze względu na ćwierćwiecze działalności.

Równo 25 lat temu grupa zapaleńców stworzyła hospicjum domowe

- przyznała Hanna Szramka, prezeska stowarzyszenia, które podjęło się pomocy osobom nieuleczalnie chorym. Z tej okazji na skwerku pojawiła się tablica pamiątkowa.

Opiekę nad pacjentami paliatywnymi sprawuje piątka lekarzy oraz cztery pielęgniarki, psycholog, fizjoterapeuta i pracownik socjalny. Liczne grono stanowią wolontariusze, którzy angażują się w zbiórkę środków dla hospicjum.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%