Zamknij

Studniówka Technikum Leśnego / FOTO: polonez, ścianka i podziękowania

00:11, 10.02.2024 Agata Wiśniewska Aktualizacja: 10:49, 10.02.2024
Skomentuj Maturzyści z Leśnika studniówkę rozpoczęli polonezem. Maturzyści z Leśnika studniówkę rozpoczęli polonezem.

Na 86 dni przed maturą, tj. w piątek 9 lutego, odbyła się studniówka Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi. Maturzyści na miejsce swej zabawy wybrali lokal Panorama Tucholi.

Wraz z uczniami dwóch klas piątych Technikum Leśnego bawili się ich partnerzy, dyrekcja i nauczyciele z wychowawczyniami na czele, Lucyną Chylewską i Danutą Wutrych.

Mamy nadzieję, że będzie to niezwykły bal, który uświadomi nam, że już wkrótce przekraczamy symboliczny próg dojrzałości. Pragniemy tam odnaleźć swoje właściwe miejsce. Każdy przecież pamięta moment przekroczenia szkolnych murów. Szybko minęło wspólnych pięć lat. W szkole uczono nas zawsze szanować tradycję i obyczaje, by więc stało się im zadość nasz bal pragniemy rozpocząć dostojnym staropolskim tańcem, polonezem

- powiedzieli na chwilę przed ruszeniem na parkiet maturzyści, którzy tego wieczoru prowadzili bal.

Młodzież zatańczyła poloneza do utworu Vangelisa "Podbój raju", wzruszając swoim wykonaniem obecnych na sali rodziców, ale i grono pedagogiczne. 

Studniówka historycznie wkomponowana jest w jeden z elementów edukacyjnych. Traktujemy go jako wielkie wydarzenie i symboliczny element, mówiący o zwieńczeniu dzieła. Mówiący o tym, że za symboliczne 100 dni usiądziecie do jednego z ważniejszych egzaminów w waszym życiu. Te ostanie 100 dni to jest etap wytężonej, ciężkiej pracy. (....) Myślę, że te 100 dni to będzie dla was spacer, mimo wszystko z uśmiechem na twarzy, że po drodze zauważycie piękną wiosnę a w dniu dzisiejszym będziecie się świetnie bawili, w sposób szalony. Bo jak już mówił Kochanowski w XVI wieku: tylko ten jest głupi, kto nie zauważa nadchodzącej wiosny i tylko ten jest głupi, kto nie widzi szaleństwa młodzieży

- zwrócił się do maturzystów dyrektor Piotr Marciniak. On też podkreślał, że w życiu ważna jest nie tylko nauka, ale i empatia, przyjaźń oraz koleżeństwo, umiejętność podnoszenia się po porażkach. Młodzieży życzył szampańskiej zabawy, a po niej bezpiecznych powrotów do domu. Maturzyści zrewanżowali się podziękowaniami za trud włożony w ich naukę i wychowanie. Na ręce każdego z nauczycieli powędrowały kwiaty.

Poniżej znajdziecie zdjęcia z oficjalnej części. Imprezę z kolei pod tym linkiem:

https://tygodnik.pl/pl/11_wiadomosci/14848_studniowka-technikum-lesnego-foto-impreza-i-niespodzianki.html

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%