Zamknij

Zdjęcia Tucholi i okolic w obiektywie Andrzeja Drelicha. Promocja najnowszego albumu / FOTORELACJA

14:57, 09.02.2024 Kamil Tajl Aktualizacja: 15:53, 09.02.2024
Skomentuj W czwartek wieczorem (8 lutego) w Kinie Sokół odbyła się uroczysta prezentacja najnowszego albumu pt. Tuchola w obiektywie… . W czwartek wieczorem (8 lutego) w Kinie Sokół odbyła się uroczysta prezentacja najnowszego albumu pt. Tuchola w obiektywie… .

W czwartek wieczorem (8 lutego) w Kinie Sokół odbyła się uroczysta prezentacja najnowszego albumu pt. „Tuchola w obiektywie…” ze zdjęciami autorstwa Andrzeja Drelicha.

Sala kinowa wypełniła się zaproszonymi gośćmi, a całe spotkanie poprowadzili: Hanna Szramka, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego oraz Piotr Mówiński, dyrektor Tucholskiego Ośrodka Kultury.

O kulisach powstawania albumu i głównej bohaterce publikacji – Tucholi – mówił sam autor zdjęć Andrzej Drelich. Podkreślał, że nasze miasto jest kobietą, dlatego podczas "sesji" zdjęciowych trzeba być bardzo cierpliwym, a temat sam w sobie najczęściej nie jest łatwy:

Jak wiemy przecież, panie są bardzo wymagające

– mówił z uśmiechem fotograf.

Humoru było zresztą więcej. Andrzej Drelich pytał zgromadzonych, czy wiedzą, że Tuchola od wielu lat pozostaje w związku? Jak to określił autor zdjęć, jej partnerem na stopie zawodowej jest Tadeusz Kowalski.

Wywołany niejako do odpowiedzi burmistrz dziękował później za stworzenie albumu. Zaznaczał, że właśnie zdjęcia materialne, wydrukowane, mają największą wartość i zawsze będą ważniejsze niż te zgromadzone na nośnikach elektronicznych. Zarówno w wymiarze wspomnień, sentymentów, jak i promocji miasta.

Ze sceny kilkukrotnie podkreślano, że fotografie prezentują nie tylko architekturę i naturę wokół nas, ale też mieszkańców całej gminy. "Tuchola w obiektywie…" została wydana przez tucholską bibliotekę i właśnie tam można zakupić album. Nad procesem wydawniczym czuwała m.in. dyrektorka Hanna Szramka.

Podczas spotkania w kinie o część artystyczną zadbał duet: Dariusz Krygowski i Tomasz Kotowski. Zaśpiewali m.in. piosenkę o roboczym tytule "Wycieczka po Tucholi", do której słowa stworzyła Arleta Nowak (już rok temu pisaliśmy o tym utworze na łamach "Tygodnika"). Piosenka tak bardzo przypadła zgromadzonej publiczności do gustu, że nie obyło się bez bisu.

W kolejnym wydaniu papierowej wersji "Tygodnika" szerzej opiszemy promocję najnowszego albumu. Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%