Zamknij

Tuchola: O zaniedbaniu, które jest przemocą / ZAPOWIEDŹ KONFERENCJI

13:42, 06.12.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 13:48, 06.12.2023
Skomentuj Fot. archiwum SOW-u w Tucholi Fot. archiwum SOW-u w Tucholi

Ważne, ale też niewątpliwie trudne tematy podejmowane będą w Tucholi już w piątek. Konferencja, którą warto się zainteresować, podejmie problemy zaniedbania, ale też uzależnień czy negatywnych schematów rodzicielskich. Może się okazać, że owe problemy są bardzo blisko nas. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

W piątek (8 grudnia) Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej organizuje konferencję pt. "Zaniedbanie to przemoc". Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Powiatowym Centrum Wsparcia w Tucholi – ul. Kościuszki 16 i jest otwarte dla wszystkich mieszkańców powiatu.

Konferencję otworzą Agnieszka Kłopotek, posłanka na Sejm RP oraz Michał Mróz, starosta tucholski. Następnie głos zabierze dyrektorka tucholskiego SOW-u Kinga Cisewska-Kawczyńska. Nie da się ukryć, że cały czas mało osób wie o działalności ośrodka, który w naszym mieście ma siedzibę przy ul. Przemysłowej 6. Dlatego już sam tytuł prelekcji Cisewskiej-Kawczyńskiej nieco prowokuje do myślenia i zadawania pytań: "SOW - miejsce tajemnicze, lepiej nie wchodzić. Czy na pewno wiesz, co tam się dzieje?".

O czym będą rozmowy?

Następnie mikrofon przejmą zaproszeni goście. Jako pierwsza wystąpi Iwona Chmara, psycholożka z doświadczeniem w pracy z dziećmi, jak również z osobami doświadczającymi przemocy. Na co dzień jest pracowniczką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tucholi oraz szkół podstawowych. Jej prelekcja nosi tytuł "Zaniedbanie – (nie)świadoma forma przemocy wobec osób zależnych od drugiego człowieka".

"Uzależnienia a przemoc zaniedbania. Ścisła korelacja zjawisk" – te aspekty będzie podejmowała z kolei Joanna Żukowska. To certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień i psychotraumatolożka. Obszarem psychoterapii uzależnień zajmuje się od 16 lat, pracuje z osobami uzależnionymi, ich rodzinami, ofiarami przemocy oraz osobami stosującymi przemoc.

Następnie głos zabierze Bogdan Jaroszewicz, kurator specjalista sądu rodzinnego. Jego wykład to "Przemoc nie zniknie w izolacji. Konieczne jest wsparcie z zewnątrz". Jaroszewicz jest biegłym sądowym z dziedziny pedagogiki specjalnej resocjalizacyjnej, nauczycielem i wykładowcą, a także autorem formuły kursu "Postępowanie szkoły w sytuacjach trudnych wychowawczo – współpraca szkoły z sądem rodzinnym".

Prelekcję "Dziedziczenie postaw i przekonań warunkujące negatywne schematy rodzicielskie" przedstawi z kolei Katarzyna Kotowska, pracowniczka socjalna, socjoterapeutka, trenerka umiejętności psychospołecznych, prowadząca warsztaty wzmacniające kompetencje rodzicielskie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi.

Organizatorzy w połowie spotkania przewidzieli przerwę na poczęstunek. Wstęp jest wolny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%