Zamknij

O Wieszczycach i... Promocja książki, prezentacja strojów i warsztaty / ZAPOWIEDŹ

13:05, 30.11.2023 Agata Wiśniewska Aktualizacja: 13:15, 30.11.2023
Skomentuj 	Justyna Banaszek Turzyńska przewodnicząca KGW Wieszczyce w towarzystwie autorów książki Marka Sassa i Agnieszki Krizel. Justyna Banaszek Turzyńska przewodnicząca KGW Wieszczyce w towarzystwie autorów książki Marka Sassa i Agnieszki Krizel.

W najbliższą niedzielę, tj. 3 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Wieszczycach sporo będzie się działo. Po południu zaplanowano aż trzy wydarzenia, jednym z nich jest promocja książki  pt. "WBB, czyli o Wieszczycach i okolicy nie tylko rozmowa", której bohaterami są mieszkańcy sołectwa.

Na dobrą sprawę prawie całe niedzielne popołudnie można spędzić w Świetlicy Wiejskiej w Wieszczycach, do czego też serdecznie zachęcają panie z tutejszego KGW. Na godzinę 16:00 zaplanowano spotkanie mieszkańców sołectwa z lokalnymi artystami i twórcami, któremu towarzyszyć będzie pokaz strojów ludowych zakupionych przez KGW.

Godzinę później rozpocznie się promocja publikacji poświęcona sołectwu i jego mieszkańcom, która wyszła spod pióra Agnieszki Krizel (parającej się nie tylko poezją) oraz historyka i zarazem regionalisty dra Marka Sassa. Prace nad publikacją trwały pół roku a na jej ostateczny kształt spory wpływ miał odzew mieszkańców, którzy z autorami podzieli się swoimi wspomnieniami, ale i zdjęciami z rodzinnych archiwów. Na 170 stronach książki pt. "WBB, czyli o Wieszczycach i okolicy nie tylko rozmowa" znajdziemy część historyczną dotyczącą sołectwa Wieszczyce, opartą na źródłach, uzupełnioną o pamięć kulturową, która sięga czasów II wojny światowej i jeszcze trochę wcześniej.

Swoisty maraton wydarzeń zwieńczy uroczyste podsumowanie ponad dwuletniej działalności KGW Wieszczyce. Zgodnie z planem jego start to godzina 18:30.  

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%