Zamknij

Co? Gdzie? Kiedy? Święto Niepodleglości w powiecie tucholskim / ZAPOWIEDZI

10:00, 09.11.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 10:11, 09.11.2023
Skomentuj Świętowanie w powiecie tucholskim rozpocznie się już w czwartek, a zakończy w niedzielę. Świętowanie w powiecie tucholskim rozpocznie się już w czwartek, a zakończy w niedzielę.

W każdej z gmin zaplanowano obchody z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Będą koncerty, przedstawienia teatralne i msze święte. Wszystkie szczegóły zebraliśmy dla Was w jednym miejscu.

Gmina Cekcyn 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości przygotowuje Szkoła Podstawowa w Iwcu i Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie. 11 listopada o godz. 10:00 odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie. Po mszy zaplanowano przemarsz na cmentarz i złożenie kwiatów przy pomniku ofiar II wojny światowej. Następnie ok. godz. 11:15 w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się część kulturalna. Uczniowie zaprezentują widowisko pt. "O tobie ojczyzno", pieśni patriotyczne wykonają natomiast "Cisowianie".

Gmina Gostycyn 

W ramach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie o godz. 17.00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów z GOK-u. Podczas spotkania mieszkańcy będą wspominać, także z racji obchodów „Roku księdza Wojciecha Pawła Nagórskiego”, postać przedwojennego kapłana i proboszcza gostycyńskiej parafii. Dodatkowo zaprezentują się uczestnicy warsztatów kuchni molekularnej „Borowiackie Laboratorium” i uczestnicy warsztatów kulinarno-regionalnych „Czwartowej Marcinowej Zbożownicy”.

Gmina Kęsowo 

Sobotnie (11.11) uroczystości w Kęsowie rozpocznie uroczysta msza święta w tutejszym kościele w intencji ojczyzny. Początek liturgii o godzinie 12:00. Następnie delegacje złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych mieszkańców gminy Kęsowo, zarówno w  pierwszej, jak i drugiej wojnie światowej. Spod pomnika uczestnicy uroczystości przemaszerują z biało-czerwoną flagą do Wiejskiego Domu Kultury, gdzie odbędzie się koncert niepodległościowy. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kęsowie oraz wokaliści z zajęć wokalno-instrumentalnych WDK. Spotkaniu będzie towarzyszyć poczęstunek.

Gmina Lubiewo

W gminie Lubiewo obchody Święta Niepodległości odbędą się w niedzielę 12 listopada. O godzinie 13:00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu zostanie odprawiona uroczysta msza święta. Około godziny 14:00 rozpocznie się przemarsz do świetlicy wiejskiej, wciągnięcie flagi na maszt oraz wspólne odśpiewanie hymnu. Występ dadzą Mażoretki Bysławskie. Tego dnia zaprezentuje się także chór Con Amore z Suchej pod dyrekcją Marii Duks. W świetlicy inscenizację historyczną przedstawią uczniowie bysławskiej podstawówki, ale to nie koniec atrakcji. Będzie okazja posłuchać solistek z Grupy Wokalnej B-CKiP, a także koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu, obchodzącej kolejne urodziny! Dodatkowo KGW z Bysławia "Borowiacka Kraina" przygotuje ciasteczka z patriotycznym motywem. Będzie również możliwość zakupu kawy i ciasta.

Gmina Śliwice

W Śliwicach świętowanie zaplanowano na 10 listopada. O godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury zaprezentowany zostanie program artystyczny pt. "Mojej ojczyźnie...". Na scenie pojawią się uczniowie klasy 8a ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Prałata Erhadra Staniszewskiego. Wychowawczynią jest Katarzyna Śmiałowska. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Gmina Tuchola

W Tucholskim Ośrodku Kultury tradycyjnie odbędzie się koncert pt. "Śpiew dla Ojczyzny". Tym razem już w czwartek – 9 listopada, o godz. 18:00 w sali widowiskowej. W programie występy wokalistów oraz Tomasza Kotowskiego, a także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż wraz ze Szkołą Podstawową w Raciążu organizują dla mieszkańców i wszystkich gości wieczornicę patriotyczną pt. "Ocalić od zapomnienia". Odbędzie się ona 10 listopada (piątek) o godzinie 16:00 w Wiejskim Domu Kultury. Wstęp wolny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%