Zamknij

Tuchola: 28 września otwarcie kina "Sokół" i pierwszy biletowany seans!

14:08, 20.09.2023 Piotr Paterski Aktualizacja: 09:16, 21.09.2023
Skomentuj Kino "Sokół" w Tucholi. Fot Piotr Paterski Kino "Sokół" w Tucholi. Fot Piotr Paterski

"Teściowie 2". Polska komedia będzie pierwszym seansem, który w przyszły czwartek (28 września) zostanie wyświetlony w nowym, tucholskim kinie. Będzie to seans biletowany - szansę na zakup biletu będzie mieć każdy. Tego samego dnia odbędzie się uroczyste otwarcie kina - z listą uczestników na zaproszenia. 

Budowa kina w Tucholi, na tyłach Tucholskiego Ośrodka Kultury, została zakończona. Chociaż - gdy jeszcze trwała - przewidywano, że obiekt może zostać otwarty nawet w czerwcu tego roku, plan został skorygowany. Otwarcie kina będzie mieć miejsce za tydzień w czwartek - 28 września. Wiemy już na pewno, że kino przyjmie nazwę "Sokół". Tucholanom nie trzeba w szczegółach przypominać, że taką samą nazwę miało kino, które spłonęło w lutym 2001 roku. Władze gminy Tuchola ostatecznie porzuciły więc pomysł przeprowadzenia konkursu wśród mieszkańców na nową nazwę kina. Można było jednak domniemywać - sądząc chociażby po internetowych komentarzach w kanałach informacyjnych "Tygodnika" - że nazwa "Sokół" byłaby murowanym faworytem do zwycięstwa.

Czwartek. Otwarcie na zaproszenia. Pierwszy seans już na bilety

Plan na 28 września. Co ważne, uroczyste otwarcie kina, które rozpocznie się o godz. 11:00 będzie mieć charakter zamknięty. Obecność obowiązuje na zaproszenia. Podczas uroczystości planowane są: seans filmu o budowie i powstaniu kina, wystąpienie burmistrza i zaproszonych gości, występ artystyczny, pokaz możliwości techniki filmowej 3D, trailer), koncert muzyki filmowej. Tego samego dnia, ale już w formie ogólnodostępnej, odbędzie się pierwszy biletowany seans w historii nowego kina "Sokół". Seans zaplanowano na godz. 17:00. Pierwszym filmem będzie polska komedia "Teściowie 2".

Inne filmy i ceny biletów

W najbliższych dniach uruchomiona ma być sprzedaż biletów - nie tylko na ten seans, ale i kolejne - na serwisie internetowym biletyna.pl. Jak informuje Tucholski Ośrodek Kultury, bilety na seanse będą też w sprzedaży stacjonarnej, która będzie rozpoczynać się godzinę przed seansem.

Od przyszłego czwartku, oprócz "Teściów 2", zaplanowane są seanse filmów: "Między nami żywiołami" z dubbingiem oraz "After 5. Na zawsze" z NAPISAMI.

Seanse będą realizowane w dniach, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek. Pierwszy, czwartkowy seans jest realizowany tylko z powodu inauguracji działalności kina. Ceny biletów na dni od czwartku do niedzieli będą wynosić: normalny - 22 zł, ulgowy - 19 zł, dla dzieci poniżej 13 lat - 18 zł. Poniedziałkowe ceny są niższe: normalny - 20 zł, ulgowy - 17 zł, dla dzieci poniżej 13 lat - 16 zł. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Zażenowany1Zażenowany1

1 1

Żenada... Tuchola jak zwykle idzie tam, skąd inni wracają... 22 lata bez kina po pożarze i dopiero teraz... To, co już inne miasta mają od lat Tuchola dopiero otwiera...?Tak jest ze wszystkim... Na plus, że w ogóle coś się dzieje. 10:12, 21.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szukam miejsca Szukam miejsca

0 2

Tak w ogóle to gdzie to kino? 15:14, 21.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%