Zamknij

Fantastyczne zwierzęta w szkole w Gostycynie

12:12, 22.05.2023 . Aktualizacja: 12:14, 22.05.2023
Skomentuj

Klasy trzecie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie uczestniczyły w spotkaniu autorskim z ilustratorką – Magdaleną Kozieł-Nowak. Pani Magda jest chodzącym przykładem na to, że marzenia się spełniają. Od zawsze bowiem marzyła, by wykonywać ilustracje do książek dla dzieci.

Spotkanie w Gostycynie, które miało miejsce 15 maja, oparte było na książce Hugh Loftinga „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, do której Magdalena Kozieł-Nowak również wykonała ilustracje. Na początku gościni trzecioklasistów opowiedziała o budowie książki i roli ilustracji. Wytłumaczyła jak tworzyła szatę graficzną do wspomnianej publikacji. Dzieci mogły zadawać pytania autorce. Interesowało ich m.in. od ilu lat już tworzy ilustracje, jaką książkę zilustrowała jako pierwszą oraz czy zawsze jej ilustracje się podobają i są zaakceptowane przez wydawnictwo.

Magdalena Kozieł-Nowak chętnie służyła radą uczestnikom zajęć. 

- Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. W jednym z rozdziałów książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” małpy podarowały doktorowi wyjątkowy prezent – odnalazły magiczne stworzenie – dwugłowca. I to właśnie takie magiczne zwierzęta uczennice i uczniowie wykonali na zajęciach. Można było puścić wodze fantazji i zaszaleć. A efekty tego twórczego zamieszania można oglądać na po warsztatowej wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gostycynie - mówi Joanna Piesik z gostycyńskiej podstawówki. 

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Gostycynie.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%