Zamknij

Dla Michała z Raciąża DJ-e będą grać cały weekend. TEGO JESZCZE NIE BYŁO! DOŁĄCZ

16:25, 16.03.2023 Piotr Paterski Aktualizacja: 16:25, 16.03.2023
Skomentuj

Cały weekend z setami DJ-skimi, ale... bez wychodzenia na imprezę: na smartfonach, na komputerze, w mediach społecznościowych. Z setami, które możecie włączyć np. na domówkach. Ale jednocześnie z ważnym celem: możliwością wsparcia Michała Nowakowskiego z Raciąża. Dla niego prowadzona jest właśnie zbiórka, która będzie nagłaśniana bez przerwy podczas streamu (transmisji na żywo) występów kilkunastu DJ-ów.

Takiej akcji charytatywnej - skoncentrowanej na mieszkańcu powiatu tucholskiego - jeszcze nie było, a przynajmniej my sobie podobnej nie przypominamy. Najpierw o jej bohaterze, czyli Michale Nowakowskim z Raciąża. Czytelnicy "Tygodnika Tucholskiego" poznali tego chłopca, gdy miał zaledwie kilka lat. Już wtedy nagłaśnialiśmy zbiórkę środków, które są mu wręcz niezbędne do codziennego funkcjonowania, ciągłej rehabilitacji. Dziś Michaś z Raciąża ma 14 lat (w tym roku skończy 15). Lista chorób i problemów, z którymi na co dzień się boryka przechodzi ludzkie pojęcie. Walka o zdrowia i względnie normalne funkcjonowanie Michasia trwa praktycznie non stop. Chłopcu poświęcono kolejną zbiórkę środków, która prowadzona jest przez internet. Wszystkiego dowiadujemy się dzięki Fundacji Siepomaga:

Michał urodził się 7 listopada 2008 roku. Już przy porodzie stwierdzono u niego zespół wad wrodzonych: wodogłowie, dysmorfię twarzy – spłaszczona nasada nosowa, wąskie usta, nisko osadzone małżowiny uszne.

Widoczne na pierwszy rzut oka choroby, nie są wszystkim, z czym się mierzymy. Kolejne przeszkody to hipoplazja, niedorozwój narządów wewnętrznych i nerek, wada serca  PFO, ASDII, DA, syndaktylia rąk i stóp, palcozrost, konskoszpotawość, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, refluks żołądkowo-przełykowy, przepuklinę pachwinową, padaczkę objawową, wadę wzroku, która nie została do końca zdiagnozowana.

Nasz syn w 2010 roku przeszedł operację przepukliny i narządów wewnętrznych. Kolejną niezbędną hospitalizację przeszedł w 2013 roku. Wtedy też odbył operację serca, która polegała na zamknięciu przewodu tętniczego oraz sprawdzeniu, jak duży jest ubytek przedsionkowo-komorowy. Nie był to koniec bolesnych doświadczeń naszego synka. Ścięgna Achillesa musiały zostać przecięta. Tak też się stało w 2021 roku. Rok później nadeszła pora na operację wnętrostwa. 

Michał wymaga jeszcze wielu operacji, jednak ze względu na wąski przełyk anestezjolodzy nie zgadzają się na zbyt częstą narkozę, gdyż przez nią występuje pooperacyjny obrzęk krtani. Jesteśmy pięcioosobową rodziną i tylko mąż pracuje zawodowo. 

Ja jako mama cały swój czas poświęca dzieciom i nie jest w stanie podjąć pracy. Wydatki związane z częstymi wizytami w szpitalach, zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego przerastają nasze możliwości. 

Zwracam się więc do ludzi dobrej woli o dar serca, który umożliwi Michałowi lepsze i łatwiejsze życie. Jako rodzice będziemy wdzięczni za okazaną pomoc. Wsparcie, które nam przekażesz, w całości będzie przekazane na rehabilitację oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla naszego syna.


Wszystko jest pod oficjalnym linkiem, łącznie ze wskazanymi sposobami pomocy:

AKCJA DLA MICHASIA - SIEPOMAGA.PL (KLIKNIJ)

 

Oglądaj stream na Tik Toku - wszystkie szczegóły

I teraz najważniejsze. Michasiowi z pomocą postanowił przyjść... didżej, fan muzyki klubowej, tanecznej itd. To DJ Mc Puma, który stoi za internetową inicjatywą Pomaganie Przez Granie - DeeJay's- Tik Tok.

Wyjaśniając jak najprościej: DJ Mc Puma zaprasza innych DJ-ów do wspólnego, wielogodzinnego grania klubowych setów DJ-skich i transmitowania ich na żywo przez internet, w tym przypadku za pośrednictwem mediów społecznościowych, konkretnie Tik Toka. Podczas streamu (transmisji na żywo) nie dość że słuchacze dobrze się bawią, to w dodatku otrzymują ciągłe informacje, dla kogo ta zabawa trwa. DJ-e promują konkretną zbiórkę dla konkretnego dziecka, tłumaczą jak można mu pomóc, np. jak i gdzie przekazać środki. I tym dzieckiem w najbliższy weekend będzie właśnie Michał Nowakowski z Raciąża. DJ Mc Puma ma już za sobą organizację takich akcji i jest przekonany, że warto je realizować, bo przynoszą wymierny efekt. Wszyscy liczymy, że w przypadku Michasia będzie podobnie.

UWAGA! Stream i cała akcja dla Michasia na Tik Toku ruszy w piątek 17 marca o godz. 16:00 i będzie trwać nieprzerwanie do niedzieli w nocy! 

Poniżej najważniejszy link - do profilu, pod którym wystartuje w piątek stream i będzie dostępny przez cały weekend:

DJ Mc Puma - https://www.tiktok.com/@dj_mc_puma


Klikasz, słuchasz i oglądasz DJ-ów, UDOSTĘPNIASZ INNYM, wchodzisz na siepomaga.pl i dołączasz do zbiórki dla Michała z Raciąża. Podkreślmy - cenna będzie każda pomoc, każda złotówka.

DJ Mc Puma przygotował plakat (PONIŻEJ) tej weekendowej akcji. Jest na nim tzw. timetable, a więc godzinowy rozkład jazdy wszystkich występów. Na Tik Toku tego DJ-a na bieżąco będziesz dowiadywać się wszystkiego na temat zbiórki dla Michasia.

"Tygodnik" rozmawiał z mamą Michasia Anną Nowakowską. Pani Ania serdecznie zaprasza wszystkich do zajrzenia na stream w ciągu tego weekendu, posłuchania muzyki i wsparcia synka. Już teraz jest wdzięczna, że takie wydarzenie odbędzie się.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%