Zamknij

Gmina Kęsowo: Anita Juhnke nową radną

12:17, 10.03.2023 . Aktualizacja: 12:20, 10.03.2023
Skomentuj Anita Juhnke zostanie zaprzysiężona na radną podczas najbliższej sesji rady gminy. Anita Juhnke zostanie zaprzysiężona na radną podczas najbliższej sesji rady gminy.

Od ponad dekady stoi na czele KGW "Przymuszewo" i przez ten czas dała się poznać jako znakomita organizatorka. Przez najbliższy rok Anita Juhnke pochylać się będzie także nad sprawami samorządu.

Na dzień 5 marca (tj. w minioną niedzielę) Komisarz Wyborczy w Bydgoszczy I wyznaczył termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Kęsowo z okręgu wyborczego nr 8 (Przymuszewo). Mieszkańcy jednak nie musieli fatygować się do urn. Do obsadzenia był jeden mandat i zgłosił się jeden kandydat, a w zasadzie kandydatka.

- W związku z tym, że liczba zarejestrowanych kandydatów jest równa liczbie wybieranych radnych, na podstawie art. 380 Kodeksu wyborczego, w okręgu wyborczym nr 8 głosowania w wyborach do Rady Gminy w Kęsowie nie przeprowadza się, a za wybranego na radnego uznaje się następującego zarejestrowanego kandydata z listy nr 1 KWW AKTYWNA GMINA KĘSOWO, jakim jest Anita Juhnke - informuje Natalia Cyborowska, przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Kęsowie.

Anita Juhnke od 11 lat stoi na czele KGW "Przymuszewo", udziela się także w lokalnym oddziale Caritas. Prywatnie jest mamą trojga dzieci i babcią czworga wnucząt. Nowa radna gminy Kęsowo ma 47 lat.

Szerszy artykuł znajdziecie w najnowszym wydaniu "Tygodnika".

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%