Zamknij
REKLAMA

Wygląda dobrze, a jak się pali, ocenią mieszkańcy

15.05, 17.11.2022 . Aktualizacja: 15.08, 17.11.2022
Skomentuj fot. UG w Kęsowie
REKLAMA

Pierwszy transport węgla kamiennego, który będzie dystrybuowany do mieszkańców gminy Kęsowo w ramach preferencyjnego zakupu, w poniedziałek po południu trafił do składu opału we Wieszczycach. - Na oko wygląda dobrze - mówi wójt Radosław Januszewski.

W tym tygodniu do składu opału w Wieszczycach powinno trafić łącznie 200 ton węgla, tyle bowiem obejmuje pierwsze zamówienie złożone przez samorząd. W pierwszych wywrotkach, jakie przyjechały na teren gminy znajdował się zarówno orzech, jak i groszek. Certyfikaty potwierdzające jakość zakupionego węgla urząd opublikował na swoim profili na Facebooku. 

 - Węgiel jest suchy, szeleści. Na oko wygląda dobrze, a jak będzie się palił, to nie wiemy. Ci, którzy lada moment otrzymają ten opał będą mogli dać recenzję, podzielić się swoją opinią. To nie jest kwestia dni, ale już teraz godzin, kiedy węgiel trafi do naszych mieszkańców. W naszym regionie z dostawą jesteśmy chyba pierwsi - przyznał wójt Radosław Januszewski.

W dniu dostawy włodarz podpisał pierwszych 149 umów na zakup węgla z mieszkańcami, które wraz z fakturą miały być gotowe do odbioru już następnego dnia. Po uregulowaniu należności, rozpocznie się dostawa węgla. Gmina przyjmuje wciąż wnioski o preferencyjny zakup węgla, czyli 2 tys. zł za tonę.  

Bardziej szczegółowe informacje mieszkańcy otrzymają dzwoniąc pod numerem 52 3344091 wew. 18. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Radek JanuszewskiRadek Januszewski

1 0

Ufff... coś czarnego przysłali? Teraz dociekliwej "chołocie" jak mam powiedzieć że to złoto? O cencie sami to złoto. NO I JAK? POMORZECIE? 20:39, 17.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%