Zamknij

Tuchola: Piernikowy wieczór w Muzeum Borów Tucholskich / ZAPOWIEDŹ

11:47, 16.11.2022 Kamil Tajl Aktualizacja: 12:03, 16.11.2022
Skomentuj Wydarzenie odbędzie się w środę (23 listopada) o godzinie 16:00 – rzecz jasna w Muzeum Borów Tucholskich. Wydarzenie odbędzie się w środę (23 listopada) o godzinie 16:00 – rzecz jasna w Muzeum Borów Tucholskich.

Będzie mistrz piekarnictwa, lokalny twórca i stypendystka ministra kultury. Przede wszystkim jednak nie zabraknie pierników! Zapowiada się interesujący i słodki wieczór. Kto chętny?

W Tucholi zaplanowano cykl tematycznych spotkań warsztatowych pn. "Borowiackie wieczory w Muzeum Borów Tucholskich". Wieczór pierwszy upłynie pod znakiem (i zapewne zapachem!) pierników. Wydarzenie odbędzie się w środę (23 listopada) o godzinie 16:00 – rzecz jasna w Muzeum Borów Tucholskich.

Jakie atrakcje zaplanowano? Przede wszystkim (choć oczywiście nie tylko) spotkania z interesującymi gośćmi. Na początek prelekcję i warsztaty pt. "Pierniki w Polsce. Śladami piernikowego rzemiosła" poprowadzi Anna Kornelia Jędrzejewska. Jest ona stypendystką ministra kultury i dziedzictwa narodowego w kategorii "twórczość ludowa". A jeśli już o twórcach mowa, to znany w lokalnym środowisku Zygmunt Kędzierski zaprezentuje tego dnia tradycyjne formy piernikarskie. Te mogą przydać się kolejnej interesującej osobie – mistrzowi piekarnictwa Piotrowi Latzke, który zajmie się lokalnymi tradycjami piernikarskimi. Warto przypomnieć, że jego piekarnia-cukiernia obchodzi w tym roku 100-lecie działalności. Kolejne dwa punkty środowego spotkania to warsztaty zdobienia pierników oraz rozmowy z piernikiem w tle.

Organizatorzy zaznaczają, że z uwagi na formę spotkania ilość miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w "piernikowym wieczorze" proszone są o odbiór wejściówek w biurze muzeum – ul. Podgórna 3 w Tucholi.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%