Zamknij

Prace Brygidy Wolańskiej zaprezentowane w Grudziądzu

13:49, 16.09.2022 K.T. Aktualizacja: 14:06, 16.09.2022
Skomentuj Fot. Adam Milewski Fot. Adam Milewski

Sztuka rodem z Tucholi dotarła nad Wisłę. Artystka zaprezentowała prace "malowane" włókniną oraz wyjątkową odzież, którą sama projektuje i tworzy.

Nowy sezon kulturalny w galerii grudziądzkiego klubu "Akcent" otwarto w czwartkowy wieczór (8 września). Tego dnia Bory Tucholskie miały tam silną reprezentację. Benefisowi z okazji 50-lecia pracy twórczej Józefa Plessa – poety, prozaika, tłumacza i publicysty towarzyszyła bowiem ekspozycja prac Brygidy Wolańskiej pt. "Jedwabiem malowane". Jak relacjonuje dla "Tygodnika Tucholskiego" Maria Ollick, goście wernisażu oczarowani zostali pięknem krajobrazu Borów Tucholskich, które to artystka umieściła na płótnach i w awangardowej, artystycznej odzieży. Na ekspozycję składały się akwarele "malowane” włókniną oraz wyjątkowe: żakiety, nakrycia głowy, szale, narzuty czy torebki i dodatki galanteryjne – wszystko wielobarwne, inspirowane kolorystyką przyrody, wykonywane w technice Nuno Felting. Artystka niezmiennie sama projektuje i wykonuje swoje prace.

Brygida Wolańska jest rodowita tucholanką. Po ukończonych studiach pedagogicznych zamieszkała i związała się zawodowo z Koronowem. Obecnie przebywa na emeryturze i mieszka w Tucholi. Swoją wiedzę i umiejętności artystyczne rozwijała samodzielnie poprzez studiowanie fachowej literatury, odwiedzanie galerii artystycznych, pracowni i wystaw. Swoje prace prezentowała na kilku wystawach indywidualnych, zbiorowych oraz w galeriach artystycznych. Jest wiceprezeską Borowiackiego Towarzystwa Kultury w Tucholi.

Fot. Adam Milewski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%