Zamknij
REKLAMA

Piastoszyn: Nowa wiata już zniszczona. Ktoś coś widział?

12:47, 20.06.2022 | K.T.
Skomentuj
REKLAMA

Nowy przystanek stał w tym miejscu od miesiąca, a całość kosztowała kilka tysięcy złotych. Policja poszukuje sprawców. Daj znać, jeśli coś wiesz.

O potrzebie ustawienia wiaty przystankowej w Piastoszynie przy ul. Spółdzielczej, w okolicach skrzyżowania z drogą wojewódzką, mówiło się od dłuższego czasu. Głównie podczas zebrań sołeckich, ale temat pojawiał się też w trakcie sesji Rady Gminy w Kęsowie – to rzecz jasna za sprawą Jarosława Wróblewskiego, sołtysa i zarazem radnego. Drobna inwestycja, ale tak wyczekiwana przez lokalną społeczność, została zrealizowana w maju tego roku. Koszt w cale nie mały – wszystkie prace wraz z zakupem wiaty pochłonęły około 9 tysięcy złotych. Całość pokryto z funduszu sołeckiego. Niestety, nowy przystanek nie posłużył długo mieszkańcom...

Prawdopodobnie w nocy z 10 na 11 czerwca konstrukcja została zniszczona. Zdenerwowania nie ukrywa sołtys Piastoszyna. Nie może zrozumieć, jak głupim i bezmyślnym trzeba być, aby zniszczyć nikomu nie przeszkadzającą, nową wiatę. Wójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski, zamieszczając wpis na portalu społecznościowym także skomentował zachowanie m.in. takimi słowami: "Jakiś człowiek, któremu zabrakło rozumu, rozbił w nocy szybę". W rozmowie z "Tygodnikiem" dodaje, że na takim zachowaniu traci całe społeczeństwo, bo wydatkowane zostały środki publiczne.

Uszkodzona została szyba i ławka. Przy przystanku leżała też potłuczona butelka po wysokoprocentowym alkoholu. Sprawa została zgłoszona na policję.

Jak podaje Łukasz Tomaszewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, funkcjonariusze wykonali oględziny 11 czerwca. Do dewastacji mogło dojść między godziną 19:00 10 czerwca a 8:00 rano 11.06.

Prosimy o kontakt z posterunkiem policji w Gostycynie lub Komendą Powiatową Policji w Tucholi wszelkie osoby, które cokolwiek widziały bądź posiadają informacje o zdarzeniu 

– apeluje Tomaszewski.

Kontakt do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi:

  • tel.: 47-75-23-200, 47-75-23-221, 514-970-549,
  • e-mail: dyzurny-tuchola@bg.policja.gov.pl.

Kontrakt do posterunku policji w Gostycynie:

  • tel.: 47-75-23-611.

Fot. nadesłane

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

loliklolik

2 0

w czym ta wiata tym wieśniakom przeszkadzała? 14:50, 20.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rabunrabun

0 0

Postawić szałas bezmózgowcy zaakceptują go. 10:57, 27.06.2022


0%