Zamknij

Gmina Lubiewo: W tym roku kosmiczne biblioteki

13:33, 06.05.2022 | K.T.
Skomentuj
REKLAMA

To już ten czas w roku, kiedy biblioteki w całym kraju obchodzą swoje święto. W Lubiewie i Bysławiu zaplanowano atrakcje. Będzie nawet kino sferyczne!

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja organizowana co roku w dniach 8-15 maja przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiewie oraz filia biblioteki w Bysławiu od wielu lat angażują się w tę ogólnopolską, biblioteczną akcję, a wszystko po to, by zachęcić młodych czytelników do regularnego czytania książek.

Tegoroczne, ogólnopolskie hasło Tygodnia Bibliotek brzmi: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Hasło, zaproponowane przez Grażynę Piskorz – wicedyrektorkę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.

Izabela Kotlęga z B-CKiP przekazuje zaproszenie do biblioteki w Lubiewie i Bysławiu od poniedziałku 9 maja do piątku 13 maja, gdzie na młodych czytelników będzie czekało wiele kosmicznych atrakcji! Lokalne, przewodnie hasło brzmi: „Ale kosmos!”, a w programie znajdują się następujące atrakcje. "Kosmiczny konkurs czytelniczy" – trwać będzie od poniedziałku 9 maja do piątku 13 maja w godzinach otwarcia bibliotek w Lubiewie i Bysławiu. Młodzi czytelnicy, którzy wypożyczą książki, będą musieli wylosować konkursowe zadanie. Dla każdej osoby, która poprawnie je rozwiąże, czekać będzie niespodzianka. Jeden czytelnik może wykonać zadanie jeden raz.

W środę (11 maja), nie lada atrakcja! W Lubiewie (godz. 8:00 i 9:00) oraz Bysławiu (godz. 12:00 i 13:00) odbędą się seanse w kinie sferycznym.

Z kolei na piątek (13 maja) zaplanowano gry terenowe. Wszyscy czytelnicy chętni do udziału w kosmicznej grze, mogą pojawić się w piątek (13 maja) o godz. 15:00 przed B-CKiP. Udział jest bezpłatny.

Kosmiczna gra terenowa dla wszystkich chętnych (zakończona piknikiem) odbędzie się także w Bysławiu. Zabawa rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do godz. 18:00). Start w filii biblioteki w Bysałwiu (ul. Strażacka 1).

Grafika B-CKiP

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%