Zamknij

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bysławka FOTORELACJA

12:21, 07.01.2022 K.T. Aktualizacja: 12:37, 07.01.2022
Skomentuj

"Dzień dziś wesoły!" – tak brzmiało hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Wesoło i bardzo świąteczne było w Bysławku, gdzie 6 stycznia mieszkańcy przemaszerowali ulicami wsi. 

Orszak Trzech Króli organizowany jest w setkach miejscowości w całej Polsce, a nawet za granicą. Świętują mieszkańcy dużych miast, ale też małych wsi. U nas po raz kolejny organizacyjną moc pokazała lokalna społeczność Bysławka. To właśnie w tej małej miejscowości 6 stycznia odbył się jedyny na tak dużą skalę Orszak Trzech Króli na terenie powiatu tucholskiego.

Głównym organizatorem wydarzenia było jak zawsze Stowarzyszenie "OdNowa". Jak tłumaczyła jego prezeska Renata Pieczka, w 2022 roku odbył się czwarty orszak w Bysławku. Licznie zgromadzeni mieszkańcy przeszli od świetlicy wiejskiej do tutejszego kościoła, gdzie miały miejsce jasełka. Następnie korowód wrócił przed świetlicę, a tam strażacy rozpalili ognisko. Na uczestników czekał też słodki poczęstunek.

Orszak w Bysławku ma swój znak rozpoznawczy – na jego czele idą co roku nie trzej królowie, ale trzy królowe! Przybrane w kolorowe szaty dary niosły: Ewa TopolińskaKinga Siwa oraz Bogusława Czerwińska. O oprawę muzyczną zadbała z kolei Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu, która tego dnia odbyła prawdziwą trasę koncertową. Dęte zagrały łącznie w 6 miejscowościach, w Bysławku i: Cekcynie, Gostycynie, Tucholi, Suchej i Lubiewie.

Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z Bysławka. W kolejnym "Tygodniku Tucholskim" przeczytasz pełen artykuł na temat orszaku i święta Trzech Króli.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

LeniaLenia

0 0

Mnie sie bardzo podobają te orszaki, fajnie że Stowarzyszenie Odnowa organizuje takie orszaki, chcą być blisko ludzi to super;) 00:05, 08.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%