Zamknij

Porozumienie ponad metrykami. Kompozyt i finał w Gostycynie (ZDJĘCIA)

09:00, 29.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Efekty kilkumiesięcznej pracy zaangażowanych przy realizacji projektu "Kompozyt. Sztuka w dobrym towarzystwie" zwieńczył ubiegłotygodniowy koncert z udziałem muzyków, solistów i tancerzy. Wspólne przedsięwzięcie dało odpowiedź na pytanie jak mówić, aby słuchały nas wszystkie pokolenia.

Dzięki projektowi "Kompozyt. Sztuka w dobrym towarzystwie" udało się połączyć różne dziedziny sztuki, muzyki oraz tańca w jedną, wyjątkową całość. Publiczność miała okazję ocenić efekty kilkumiesięcznej pracy pracy podczas odbywającego się w sobotę Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie koncercie. Swoje siły połączyli przedstawiciele trzech pokoleń - profesjonaliści i amatorzy - muzycy, kompozytorzy, plastycy, rzeźbiarze, poeci oraz wokaliści i tancerze. Siła projektu była zaskakująca i co najważniejsze, dała odpowiedź na pytanie jak prowadzić komunikację międzypokoleniową. Jak mówić, aby słuchały nas wszystkie pokolenia i jak łączyć różne pokolenia.

Przypomnijmy projekt zaczynającego się od nazwy "Kompozyt" jest inicjatywą lokalną grupy nieformalnej z Gostycyna. Po raz pierwszy mogliśmy uczestniczyć w nim - obejrzeć jego efekty w minionym roku. Poprowadził go zespół Gravel Garden. I już wówczas zapadła decyzja o kontynuowaniu przedsięwzięcia. "Bierzemy Kompozyt na klatę i robimy kolejne edycje" - tak brzmiało podsumowanie grupy muzyków. Tegoroczny projekt udało się rozbudować o kolejne formy i działania. W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie, który był realizatorem koncepcji odbywały się różnego rodzaju warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, poetyckie, a nawet rzeźbiarskie. Połączenie tych wszystkich dziedzin dało oryginalny, lokalny produkt.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%