Zamknij

Tuchola: Camerata na Święto Niepodległości (GALERIA ZDJĘĆ)

23:32, 10.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W Tucholi obchody Święta Niepodległości swój początek miały wieczór przed oficjalną datą tej narodowej rocznicy przypadającej 11 listopada. W Tucholskim Ośrodku Kultury wystąpił chór Camerata. 

Chór Camerata działający pod dyrekcją Marzenny Tyrańskiej wystąpił w TOK-u w programie "Śpiew dla Ojczyzny". Razem z nim (i fragmentami, w których akompaniował na klawiszach Tomasz Kotowski) - co najważniejsze - śpiewała przez większość koncertu publiczność licznie zgromadzona w sali widowiskowej ośrodka. Co warte podkreślenia, dobór wykonywanych utworów pokazał nieograniczony wręcz przekrój muzycznych i tekstowych emocji, które łączył wspólny temat - patriotyzm i ojczyzna. Od dzieł sentymentalnych, zaśpiewanych a capella, przez podniosłe, patetyczne teksty i melodie jak hymn narodowy lub utwory niegdyś pretendujące do tego tytułu, do piosenek pełnych żywiołowości, o radosnym charakterze. Łatwo wysuwał się wniosek podpowiadający, że - tak jak ów muzyczny, emocjonalny przekrój - kształtowała się historia Polski, której niepodległość świętujemy 11 listopada.

Tu prezentujemy galerię zdjęć z koncertu, który odbył się w TOK-u 10 listopada. Relacja z tego wydarzenia znajdzie się również w przyszłotygodniowym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%