Zamknij

Porozmawiaj o kulturze w gminie Lubiewo. Spotkanie już w piątek!

14:47, 14.10.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Ekipa z Lubiewa pozyskała 100 tysięcy złotych zewnętrznych środków na dwuletnie działania. Do kultury podchodzą tam w sposób kompleksowy, a organizacja wydarzeń jest tylko jednym z elementów układanki. Liczy się współpraca, relacje z mieszkańcami, poznanie ich potrzeb oraz podnoszenie kompetencji pracowników biblioteki i partnerów. Już w piątek otwarte spotkanie dla wszystkich dorosłych z terenu gminy Lubiewo.

15 października (piątek) o godz. 17.00 w B-CKiP (Lubiewo, ul. Witosa 1) odbędzie się spotkanie pn. "Porozmawiajmy o kulturze w gminie Lubiewo!". Dla funkcjonowania ośrodków kultury niezwykle ważna jest informacja zwrotna, zaproszeni są zatem wszyscy dorośli mieszkańcy z terenu całej gminy. Każdy może włączyć się do dyskusji. Spotkanie poprowadzą specjaliści z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju z Torunia. "Masz pomysł na działania, a może chcesz podzielić się swoją pasją? To spotkanie jest dla Ciebie!" - tak mówią w B – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo.

Szeroka diagnoza potrzeb kulturalnych to część składowa bardzo rozbudowanego, bo trwającego aż dwa lata, projektu realizowanego przez lokalną instytucję. Na działania w ramach programu BLISKO otrzymała ona 100 tysięcy złotych z Narodowego Centrum Kultury!

Tym razem przeprowadzamy diagnozę sprecyzowanych trzech grup: dzieci z klas IV i V, seniorów i osób dorosłych. Byliśmy już przez dwa dni w terenie. W Bysławiu i Lubiewie spotkaliśmy się ze 170 osobami. Pytaliśmy o to, czy do nas przychodzą i w czym chcieliby uczestniczyć. Mamy ponadto ankietę internetową, ale rozdajemy ją też w formie papierowej. W najbliższy piątek będziemy z kolei rozmawiać o kulturze. Chcemy poznać zdanie dorosłych mieszkańców i sprawdzić, jakie mają potrzeby. Z drugiej strony zobaczymy, co mogliby do nas wnieść

– wymienia jednym tchem Monika Januszewska, dyrektorka B-CKiP.  Dodaje, że w szkołach przeprowadzone zostały już badania fokusowe, czyli zogniskowane wywiady grupowe. Ze wszystkich tych badań powstanie raport końcowy.

Pełen artykuł o działaniach i rozwoju B-CKiP jedynie w najnowszym "Tygodniku Tucholskim".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MarekMarek

0 0

Propagujcie zdrowe jedzenie i sport,mamy przeciez piekne okolice w ktorych mieszkamy 18:30, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%