Zamknij

VII "Wieczorny Spacer po Tucholi" inny niż wszystkie FOTORELACJA

11:55, 22.09.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Wszystko miało zacząć się w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się śluza na tucholskiej fosie. I choć mieszkańcy nie dotarli w piątek na miejsce, to i tak po raz kolejny poznali nowe, ciekawe fakty z historii miasta. Kto pamięta basen przy ulicy Garbary i co znajdowało się tam wcześniej?

Ciemne chmury unosiły się nad miastem w zeszły piątek (17 września) praktycznie przez cały dzień. Dodatkowo co chwilę padał rzęsisty deszcz. W takiej pogodzie nie było szans na przeprowadzenie VII "Wieczornego Spaceru po Tucholi", który z samego założenia powinien odbywać się w terenie. Okazało się jednak, że wszystko jest możliwe. Ulewa nie pozwoliła na wycieczkę po mieście, ale impreza spontanicznie przeniosła się do Muzeum Borów Tucholskich. Maria Ollick, główna organizatorka wydarzenia, podkreślała, że udało się to dzięki zaangażowaniu i szybkiemu działaniu Wioletty Chabowskiego – kierującej placówką. W muzeum pojawiły się grupy odtwórcze, które w pierwszej wersji odgrywałyby scenki w różnych częściach Tucholi, a także mieszkańcy, którzy "spaceru" postanowili nie odpuszczać.

Maria Ollick w telegraficznym skrócie przeprowadziła wirtualną wycieczkę po ulicach Tucholi opowiadając o miejscach, które zaplanowano w programie imprezy. Całość miała rozpocząć się zbiórką przy ulicach Garbary i Kreffta – dawniej znajdowała się tam śluza i fosa miejska. VII  "Wieczorny Spacer po Tucholi" poświęcony był 675. rocznicy nadanie praw miejskich Tucholi.

Po "wycieczce" przyszedł czas na część artystyczną.

To tylko część artykułu. Pełną relację znajdziesz w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z wydarzenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%