Zamknij

Lubiewo: finałowy performance "Lata w Teatrze" FOTORELACJA

11:22, 19.07.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

16 lipca odbył się finał III edycji "Lata w Teatrze" w Lubiewie. Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo stała się wielką galerią, w której młodzi twórcy wciągnęli widownię w eksperyment artystyczny.

Program "Lato w Teatrze" Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego wręcz zadomowił się w Lubiewie. "Tygodnik Tucholski" od początku patronuje twórczym półkoloniom organizowanym przez B-CKiP. Nie inaczej było podczas trzeciej już edycji LwT, w tym roku pod nazwą "EtnoCzelendż". Całkowicie darmowe zajęcia i warsztaty, w których uczestniczyło 30 dzieci z gminy Lubiewo rozpoczęły się 5 lipca. Młodzi mieli zapewniony dojazd oraz obiad, o który dbały kucharki ze szkoły w Lubiewie. Uczestniczki i uczestnicy tym razem wcielili się w rolę etnologów, dzięki czemu prowadzili badania zarówno w swoich przestrzeniach domowych, jak i lokalnych, na terenie gminy.

W zeszły piątek (16 lipca) młodzi twórcy przygotowali finałowy performance, w trakcie którego wciągnęli przybyłą publiczność w swój "latoteatralny" świat. B-CKiP stało się wielką galerią, podzieloną na 5 przestrzeni. W każdej widownia doświadczała innych przeżyć i emocji związanych z przedstawianym eksperymentem artystycznym. W sali sensorycznej uczestnicy pokazu wysłuchali z zamkniętymi oczami historii napisanej przez dzieci, słuchając czuli mgłę, wiatr, a także słyszeli szelest liści czy przepływające ryby. W przestrzeni kinowej wyświetlone zostały filmy z nagranymi wypowiedziami dzieci o Lubiewie i o sobie, w innym miejscu można było poznać autorskie i całkowicie oryginalne mity założycielskie Lubiewa. W przestrzeni projekcyjnej pojawiały się slajdy wyświetlane na rzutniku z dawnych lat, a w tle słuchowiska o rodzinnych relacjach. Z kolei w sali refleksyjnej był czas na znalezienie odpowiedzi na z pozoru błahe pytania: Z czym kojarzy się Lubiewo? Dom to dla mnie...? Wizyta u dziadków kojarzy się z...?

Na zakończenie w sali głównej odbył się finał finału z wystawą totemów oraz wspólnym śpiewaniem hymnu tegorocznego "EtnoCzeledżu".

Więcej o lubiewskim "Lecie w Teatrze" napiszemy w "Tygodniku", który ukaże się 29 lipca. Już teraz zamieszczamy poniżej obszerną galerię zdjęć z piątkowego finału.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%