Zamknij

"Cisowa gałązka" pojechała do Krakowa

11:02, 14.07.2021 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Po raz piętnasty rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Poetycki o "Cisową gałązkę", organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Cekcynie.

W pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Cisową gałązkę" wzięło udział 25 poetów. Z roku na rok popularność konkursu rośnie - w 2014 roku liczba osób przekroczyła setkę. Na finał piętnastej edycji, który odbył się w sobotę, 3 lipca zaproszono laureata pierwszej odsłony poetyckich zmagań - Mateusza Bruckiego

Wiersze tegorocznych uczestników oceniali: dr Stefan Pastuszewski, założyciel miesięcznika literackiego "Akant", poetka Grażyna Wojcieszko, prezes fundacji czAR(T) Krzywogońca, Zyta Ważna, była dyrektor cekcyńskiej biblioteki, która organizowała konkurs od samego początku oraz poeta Kazimierz Żarski. Nagrody wręczał wójt Jacek Brygman, który objął konkurs swoim patronatem. Laureatem "Cisowej gałązki" został Adam Chrupczak z Krakowa.

Więcej na ten temat piszemy w nowym numerze "Tygodnika Tucholskiego". Poniżej można obejrzeć galerię zdjęć z finału XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Cisową gałązkę".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%