Zamknij
REKLAMA

Kramik św. Mikołaja tym razem online. Jak będzie wyglądać?

11:14, 02.12.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczna edycja "Czarodziejskiego kramiku św. Mikołaja" będzie transmitowana na żywo online (z wykorzystaniem wcześniej nagranych materiałów). W niedzielę 6 grudnia od godz. 17:00 obejrzymy ją na kanale YouTube Tucholskiego Ośrodka Kultury, stronie Facebook TOK-u oraz na stronie www.toktuchola.pl.

Podczas wirtualnego wydarzenia, którego organizatorem jest Tucholski Ośrodek Kultury odbędą się prezentacje kulinarne z tradycyjnymi gwiazdkowymi potrawami; pokazy wykonywania przeróżnych ozdób świątecznych - wyszywanych, balonowych lub takich, które powstały z recyklingu nieużywanych już rzeczy. Obejrzymy również występy artystyczne z udziałem wokalistów i zespołów z Tucholi oraz okolic. Podczas transmisji przeprowadzona zostanie także wspaniała akcja pomocowa - zainicjowana zostanie zbiórka pieniędzy i darów dla Specjalistycznego Ośrodka Wspierania dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Tucholi. Przebieg tej akcji koordynować będą harcerze Hufca ZHP Tuchola, którzy m.in. w ten sposób włączają się w organizowanie mikołajkowego święta. Ostateczne podsumowanie zbiórki odbędzie się 6 stycznia 2021 r. W ramach świątecznej pomocy harcerze zamierzają przygotować także paczki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej (szczep w Gostycynie), wspomniane już paczki dla Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia Osób Przemocy w Rodzinie (Bursztynowy Szczep w Tucholi) i wsparcie w ramach Szlachetnej Paczki (Hufiec Tuchola). Ponadto podczas streamingu zaplanowano wirtualne roznoszenie Betlejemskiego Światła Pokoju. To również organizuje Hufiec ZHP Tuchola.

- Jeśli chodzi o historię Światła Betlejemskiego, to skauci z Austrii zapoczątkowali tradycję w 1986 r. Od tego czasu w zasadzie cała Europa i niektóre kraje świata są objęte przez akcję skautów i harcerzy. Nie ma tu podziału ZHP, ZHR, Rangersi, Skauci, Skauci Króla, Zawiszacy, Zielona Szkoła - robimy to razem. My roznosimy światełko od 2006 r. Wcześniej robili to nasi poprzednicy - opowiada Danuta Słoma. 

Co dalej? W trakcie wydarzenia TOK ogłosi listę laureatów Konkursu Gwiazdkowego dla dzieci. Posłuchamy też świątecznych życzeń, które na antenie złożą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi. Mówiąc o życzeniach, również widzowie będą mieli okazję je złożyć. W tym celu przy oknie transmisji udostępniony będzie czat. Przesłane w ten sposób życzenia zostaną odczytane w trakcie trwania streamingu.

W niedzielę 6 grudnia od godz. 17:00 obejrzymy kramik na kanale YouTube Tucholskiego Ośrodka Kultury, stronie Facebook TOK-u oraz na stronie www.toktuchola.pl.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%