Zamknij

Narodowe Czytanie i "Balladyna" nad Głęboczkiem w Tucholi ZDJĘCIA

19:25, 05.09.2020 | P.P
Skomentuj
REKLAMA

Narodowe Czytanie to przedsięwzięcie ogólnopolskie, które co roku realizowane jest także w Tucholi. Tegoroczne miejsce "czytania" było niezwykłe. Po raz pierwszy bowiem zawitało nad... jezioro Głęboczek, konkretnie do lokalu "Na lato WinoGrono".

Ideą Narodowego Czytania, jak nazwa wskazuje, jest wspólny odczyt danego dzieła literackiego w tym samym czasie w wielu zakątkach całej Polski. Od początków tego przedsięwzięcia, jego realizacją zajmuje się Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi. To w jej siedzibie kilkukrotnie w pierwszych dniach września czytano w skali "narodowej". Kilkukrotnie akcja odbywała się na tucholskim rynku. Tym razem, dziś (5 września), przeprowadziła się nad jezioro Głęboczek. Na czytanie w tak nietypowym miejscu pozwolił charakter lokalu, który funkcjonuje tu od bieżącego sezonu letniego - NA LATO WinoGrono. Na początku dzisiejszego spotkania podziękowania za zaangażowanie otrzymał jego właściciel Damian Urbański. Wydarzenie prowadziła tradycyjnie dyrektorka i główna organizatorka dyrektorka tucholskiej biblioteki Hanna Szramka.
 

Nad Głęboczkiem wybrzmiały dziś wersy z "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Czytali, a w niektórych przypadkach wyśpiewali czy wręcz zagrali rolę z "Balladyny": przedstawiciele samorządów, lokalnych instytucji administracji i kultury, dyrektorzy szkół, radni, komendanci, księża, dziennikarze (w tym redaktor naczelny "Tygodnika Tucholskiego". 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz