Zamknij

Wystawa Marleny Pawlak - ZDJĘCIA

10:27, 13.08.2020 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Zaczęło się od malarstwa. Marlena Pawlak pokochała tę sztukę plastyczną jeszcze jako dziecko. Potem przyszedł czas na kolejną pasję - rzeźbę. Prace artystki z Chojnic można oglądać do końca sierpnia w Tucholskim Ośrodku Kultury.

W miniony piątek, 7 sierpnia w Tucholskim Ośrodku Kultury otwarto wystawę rzeźb i obrazów chojnickiej artystki Marleny Pawlak. Na początku wernisażu kilka słów o jej twórczości powiedziała Agnieszka Joppek.

- Jej zamiłowanie do sztuki zaowocowało ukończeniem studiów na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w instytucie zabytkoznawstwa i konserwatorstwa. Ponadto artystka odbyła roczne stypendium w Krajowym Urzędzie Konserwacji Zabytków w Niemczech, a obecnie pracuje jako Miejski Konserwator Zabytków Chojnic

- mówiła.

Artystka łączy pracę z pasją i rozwojem swojej twórczości malarskiej i rzeźbiarskiej. Początek jej artystycznej drogi to właśnie malowanie, które pociągało ją od najmłodszych lat. Później rozwijała swój talent. Malarstwa uczyła się w Chojnicach u Elżbiety Połom i Danuty Wolińskiej

Kiedy artystka zainteresowała się rzeźbiarstwem? O tym piszemy w nowym numerze "Tygodnika". Tymczasem zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz