Zamknij

Turysto, mieszkańcu! Spójrz na dawną Tucholę ZDJĘCIA

11:21, 10.07.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Tucholski rynek jako otwarta sala wystaw. W miejscu, gdzie dawniej znajdował się kościół pw. św. Bartłomieja, pojawiły się ogromne reprodukcje pocztówek z miastem w roli głównej.

Tucholę na dawnych fotografiach pierwszy raz w tym roku można było podziwiać już w styczniu. W Tucholskim Ośrodku Kultury miała wtedy miejsce wystawa pt. "Jesteś", która przyciągnęła setki zainteresowanych. W związku z obchodami 100. rocznicy powrotu Tucholi do Polski zdecydowano, że wyjątkowe pocztówki pojawią się także na rynku. Jak informuje dyrektor TOK-u Piotr Mówiński, zostaną one tam aż do końca wakacji. Wielkoformatowe reprodukcje przedstawiają miasto głównie z okresu międzywojennego, ale nie tylko. Są też starsze zdjęcia.

Pocztówki nie byłyby dostępne dla mieszkańców i turystów, gdyby nie pasja Zenona Wędzickiego. Jego hobby opisywaliśmy już na łamach "Tygodnika Tucholskiego" przy okazji wernisażu "Jesteś". Usłyszeliśmy wtedy, że w kolekcji Wędzickiego znajduje się ponad 600 zdjęć związanych z samą tylko Tucholą.

Więcej na temat samej wystawy przeczytasz w najnowszym "Tygodniku". Poniżej fotorelacja z dnia jej otwarcia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz