Choć urodził się w Golubiu Dobrzyniu, to przez większość życia związany był właśnie z Tucholą. Miasto i okolice stanowiły dla niego główne źródło inspiracji twórczej.
Roman Sekulski zmarł w 2012 roku. Tucholanie znali go przede wszystkim z tutejszego Liceum Ogólnokształcącego, w którym przez wiele lat był woźnym. Znacznie mniej osób wiedziało natomiast, że Roman Sekulski tworzył, praktycznie przez całe życie. Malarstwem i rzeźbą zajmował się amatorsko, dla przyjemności. Jego ulubionymi technikami były: malarstwo olejne, akwarela, rzeźba oraz płaskorzeźba. Był bardzo zżyty z Tucholą i okolicami, które stanowiły dla niego główne źródło inspiracji twórczej. Chętnie malował przyrodę i urbanistykę, choć tematyka sakralna również odgrywała ważną rolę w jego twórczości. Ikony ze swoim bogactwem odniesień w sferze duchowej były tu bardzo ważnym środkiem wyrazu.
W Tucholskim Ośrodku Kultury powstała wystawa prac Romana Sekulskiego pt. "Czas zatrzymany". Można ją oglądać NA ŻYWO do 16 czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod nr.: (52) 334-33-88 wew. 27. W sali wystaw mogą przebywać jednorazowo 4 osoby. Obowiązują zasady reżimu sanitarnego.
Zbiór prac Romana Sekulskiego został przekazany Tucholskiemu Ośrodkowi Kultury w 2019 roku przez rodzinę twórcy. Wystawa "Czas zatrzymany" powstała dzięki współpracy z córką artysty, Agnieszką Gamalczyk.
Poniżej znajduje się galeria zdjęć. Można tam znaleźć prace Romana Sekulskiego, wystawione w TOK-u. W najbliższym "Tygodniku Tucholskim" przedstawimy bliżej historię Romana Sekulskiego, którego życie od najmłodszych lat związane było z tucholskim Domem Dziecka...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz