Zamknij

Tuchola: Młodzi aktorzy w konkursie "Teatr Między Wierszami" FOTO

18:20, 21.11.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Szkoły z Iwca, Stobna, Śliwic i Tucholi: "Dwójka" i "Trójka" wystawiły do boju łącznie 8 zespołów. Była to w pewnym sensie bitwa na wiersze, jednak ani przez moment uczestnicy nie wkroczyli na wojenną ścieżkę. Święto dziecięcego i młodzieżowego teatru miało miejsce dzisiaj (21 listopada) w Tucholskim Ośrodku Kultury.

Pierwszy Powiatowy Konkurs Inscenizacji Wiersza "Teatr Między Wierszami" zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 2 w Tucholi i TOK. Inicjatorkami oraz głównymi sprawczyniami tego teatralnego spotkania są natomiast Ewa Kwasigroch Hanna Oller. Zespoły, biorące udział w konkursie, miały za zadanie przedstawić własne, oryginalne spojrzenie na wiersze polskich autorów. Występujący najczęściej skupili się na jednym rymowanym tekście i w okół niego budowali przedstawiany świat. Jednak nic nie stało na przeszkodzie, aby połączyć kilka wierszy w sensowną całość z bardzo trafnym, końcowym morałem. Tym tropem poszła chociażby grupa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi. Najważniejsze w czwartkowych zmaganiach były: teatralna edukacja, pobudzenie wyobraźni młodych aktorów i wspomniana wcześniej oryginalność – świeże spojrzenie na takich twórców jak Brzechwa czy Tuwim. W tych aspektach każda z grup spisała się znakomicie. Zespoły rywalizowały w 3 kategoriach wiekowych. Jury (Agnieszka JoppekAnna KozłowskaKamil Tajl) przydzieliło także 16 wyróżnień za indywidualne kreacje aktorskie.

Całą relację z konkursu oraz pełne wyniki znajdziesz już niedługo tylko w papierowym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego". Poniżej prezentujemy bogatą galerię zdjęć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz