Zamknij

Odpad. Street art na wystawie. W TOK-u tylko do czwartku! - ZDJĘCIA

15:25, 28.10.2019 | Piotr Paterski
REKLAMA
Skomentuj

Tej dziedziny sztuki w Tucholi nie oglądamy często. Dzięki wystawie pt. "Odpad" w Tucholskim Ośrodku Kultury możemy przybliżyć sobie jak wygląda i na czym polega street art. Ale czasu zostało niewiele. Wystawa Olgierda Szopińskiego, którą oko nacieszą młodzi ludzi, będzie dostępna w TOK-u tylko do najbliższego czwartku.

18-letni Olgierd Szopiński to autor prac, które aktualnie zdobią salę wystaw w Tucholskim Ośrodku Kultury, chociaż równie dobrze mogłyby pojawić się za rogiem każdej z ulic. Olgierd porusza się bowiem w dziedzinie sztuki street art. Wystawa w TOK-u jest jego pierwszą, wcześniej prace trafiały na pokazy zbiorowe. Olgierd nie ukrywa, że swoje pierwsze rysunki kreślił na rogu kartek zeszytów podczas lekcji w szkole. Te kartki przerodziły się w końcu w wielkoformatowe prace. Co ciekawe, tucholanie mają szansę od niedawna codziennie oglądać jego możliwości wymalowane i jednocześnie wypisane na wielkiej ścianie Książnicy Tucholskiej - przechodząc z ulicy Pocztowej na Nowodworskiego lub odwrotnie. 

Rozmowę z Olgierdem Szopińskim znajdziesz w najbliższym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego", które ukaże się w czwartek 31 października. Tu prezentujemy galerię zdjęć z piątkowego wernisażu młodego artysty, na której widać namiastkę jego prac. Te jednak absolutnie nie zastąpią wrażenia na żywo, dlatego zachęcamy do odwiedzenia Tucholskiego Ośrodka Kultury - przypominamy, że wystawa otwarta będzie do 31 października.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone