Zamknij

Tuchola: W tym roku Narodowe Czytanie na rynku ZDJĘCIA

11:35, 11.09.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

32 osoby zaprezentowały fragmenty 3 nowel autorstwa polskich pisarzy. W tym roku Narodowe Czytanie w Tucholi miało wyjątkowy charakter, ponieważ jeszcze bardziej „wyszło do ludzi”. Spotkanie miało miejsce na tucholskim rynku.

Akcja Narodowe Czytanie wystartowała w 2012 roku. Zainicjował ją ówczesny Prezydent RP Bronisław Komorowski. Lekturą pierwszej edycji był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Od tego czasu co roku ludzie szeroko pojętej: kultury, sztuki, polityki, mediów, biznesu i wszyscy chętni mieszkańcy spotykają się w różnych częściach kraju, aby promować czytelnictwo i polskich twórców.

W Tucholi 3 z 8 lektur
Od samego początku w akcję włącza się także Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego. W tym roku Prezydent RP Andrzej Duda zaproponował, aby spotkać się przy wspólnym czytaniu nowel polskich. Do wyboru były: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego. W Tucholi wybrano trzy lektury: „Katarynkę”, „Sachema” i „Dobrą panią”.
 
Bardzo szczegółową relację z tego wydarzenia (włącznie z listą wszystkich występujących) znajdziesz w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Już teraz prezentujemy poniżej naszą galerię zdjęć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TucholakkkTucholakkk

1 1

Fajna inicjatywa, ale... Co emeryt Bodziński tutaj robi? Rozumiem za dobrych czasów, gdy rządził, ale swą cudowną karierę już zakończył jako złotousty policjant, czyżby w powiecie sępoleńskim tudzież chojnickim, gdzie tak pięknie na wykładach przytacza sytyacje z tucholskiej komendy nie chce być widziany? 14:27, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone