Zamknij

Dożynki w Lubocieniu - ZDJĘCIA

12:43, 05.09.2019 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Sobota, 31 sierpnia. Jeden samochód staje w płomieniach. W drugim jest uwięziona osoba poszkodowana. We wsi zaczyna wyć syrena strażacka…

To nie opis wypadku, ale… jednej z atrakcji dożynkowych, które zorganizowano w Lubocieniu w minioną sobotę. Strażacy OSP Śliwice zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu, który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników imprezy.

W dzień dożynek Lubocień zmienił się nie do poznania. Przed posesjami stały liczne ozdoby. Część z nich wymagała naprawdę dużego nakładu pracy. Jedno jest pewne – mieszkańcom Lubocienia nie brakowało wyobraźni, kiedy dekorowali wieś. Co ciekawe, to drugie dożynki w tym miejscu – pierwsze odbyły się 15 lat temu. Po uroczystym pochodzie przez wieś uczestnicy święta plonów wzięli udział w mszy polowej. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP Śliwice pod batutą Andrzeja Ponickiego. Każde z sołectw składało dary. Po nabożeństwie i przemowach oficjeli odbyły się tradycyjne obrzędy dożynkowe – jednym z nich było dzielenie chleba i rozdawanie go mieszkańcom. To zadanie przypadło Danielowi Kożuchowi, wójtowi gminy Śliwice oraz starostom dożynkowym: Mirosławie Wesołowskiej i Marianowi Doeringowi, sołtysowi wsi, a jednocześnie prezesowi OSP Lubocień, które tego dnia świętowało 90-lecie istnienia.

Poniżej wrzucamy galerię niemal 200 zdjęć! Szerzej o dożynkach piszemy w papierowym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz